Torku Konyaspor Avrupa'dan emin!

Torku Konyaspor Avrupa'dan emin!

Torku Konyaspor'un Basın Sözcüsü Ahmet Baydar, ligin 26 haftalık döneminde oynanan futbol, alınan sonuçlar ve toplanan puanlarla başarılı bir performans sergilediklerini belirti. 
 
Baydar, kalan haftaları da iyi değerlendirip Avrupa kupalarına katılma hakkını elde edeceklerine inandıklarını söyledi.
 
Ligde geride kalan 26 haftayı değerlendiren Ahmet Baydar, “Toplanan 47 puan var. Geçen sezonu 46 puanla tamamlamış bir takım olarak bu tabiki de başarı. Bununla birlikte oynanan oyun, mücadele, performans birleşince sportif anlamda başarıda kaçınılmaz oldu. Her maç üzerine koyarak devam eden takımımız bunu başardı. Biz olaya yeni rekorların kırılması değil; takımımızın yakaladığı çıtanın üzerine koyarak yoluna hırslı bir şekilde devam etmesi olarak bakıyoruz. Gelinen noktada emeği geçen herkesi tebrik ediyoruz” dedi.
 
Baydar, lige verilen aranın oyuncuların fiziksel ve mental anlamdaki yorgunluklarını atmaları için son derece faydalı olduğunu ifade ederek, “2016 yılının başından bu yana yaklaşık 3 aylık dönemde yoğun bir maç trafiği yaşadık. Bu kolay bir durum değil. Hocamız bu yoğunluğu kadrodaki oyuncularımızı en iyi şekilde kullanarak en az hasarla geçmeyi hedeflemişti ve bunu da başardık. Şimdi normal maç temposuna döndük. Oyuncularımız dinlenme fırsatı buldular” diye konuştu.
 
Avrupa Kupalarına katılma doğrultusunda yollarına devam ettiklerini de sözlerine ekleyen Basın Sözcüsü, “26 hafta sonunda 47 puanla en yakın rakibimizin 6 puan önünde üçüncü sıradayız. 8 maçımız kaldı. Takımların hedefleri doğrultusunda artık tüm maçlar zor. Biz ekip olarak bu zorluğun üstesinden geleceğimize ve yakaladığımız avantajı iyi kullanıp, bulunduğumuz sırayı da koruyarak sezonu bitireceğimize inanıyoruz” dedi.
 
Ligin 27.haftasında deplasmanda oynanacak Gençlerbirliği karşılaşması ile ilgili de görüşlerini açıklayan Ahmet Baydar, “Rakibimiz aldığı sonuçlar itibariyle bizim gibi ikinci yarının en başarılı takımlarından. Her zaman olduğu gibi zor geçecek. Ama iyi hazırlanıp deplasmandaki başarılı performansımızı sürdürüp mücadeleden galibiyetle ayrılacağımıza inanıyoruz” dedi.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın