A Milli Takım rekora koşuyor

A Milli Takım rekora koşuyor

 
Euro 2016 öncesi hazırlık maçında İsveç ile Antalya'da karşılaşan ve rakibini 2-1 mağlup eden Milliler, sergiledikleri futbolla beğeni topladı.
 
Mücadelenin tamamında istekli ve arzulu futboluyla dikkat çeken Ay yıldızlılar'da Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim oyuncularının ortaya koyduğu performanstan mutlu olduğunu dile getirdi.
 
Fatih Terim, oyun içerisinde zaman zaman kopukluklar olduğunu belirtirken, maçın genelinde baskılı ve etkili bir futbolun ortaya çıktığını ifade etti. Terim, ayrıca ülkede milli takım olgusunun da oluştuğunu sözlerine ekledi.
 
İsveç karşısında fileleri 2 kez havalandıran  Cenk Tosun, galibiyetin mimarı oldu. Milli takımda kalenin emanet edildiği Volkan Babacan ise 90 dakika boyunca yaptığı kurtarışlarla Fransa'da düzenlenecek turnuva öncesi hazır olduğunu gösterdi.
 
Yeni Antalya Stadı'ndaki ilk milli maçta İsveç engelini aşan Millilerimiz, kırılması güç bir rekora doğru ilerliyor. A Milli Takım, 2015 yılında oynadığı karşılaşmaları yenilgisiz kapatırken, İsveç galibiyeti ile 2016'ya da galibiyetle başlamış oldu. 
 
Son mağlubiyetini 2014 yılında Avrupa Şampiyonası Elemeleri'nde Çek Cumhuriyeti'ne karşı İstanbul'da 2-1'lik sonuçla alan milliler, oynadığı son 12 maçta yenilgi yüzü görmedi.
 
Öte yandan İsveç maçında sakatlanarak yerini Ahmet Çalık'a bırakan Hakan Balta, dış yan bağlarında ödem ve esneme tespit edildiği için milli takım kadrosundan çıkartıldı.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın