Konspor

Selçuklu Belediyesi, Pınar Karşıyaka Gelişimi ezdi!

Selçuklu Belediyesi, Pınar Karşıyaka Gelişimi ezdi!

 
Selçuklu Belediyesi Basketbol takımı ligin 21. haftasında İzmir deplasmanında Pınar Karşıyaka Gelişim takımı ile karşı karşıya geldi. Geride kalan haftalarda üst üste mağlubiyetler alan mavi beyazlılar bu defa 72-68 ile galip gelmeyi başardı ve ligi son haftasına mutlu girdi. Selçuklu Belediyesi takımı Pınar Karşıyaka karşısına Mustafa, Erhan, Cemal, Can ve Onur ilk beşiyle başladı.
Karşılaşmanın birinci çeyreğinde rakibine karşı etkili olmaya çalışan ve sert savunmasıyla dikkat çeken mavi beyazlılar birinci çeyreği 22-13 önde kapattı. Karşılaşmanın ikinci çeyreğinde de aynı oyunla mücadele eden konuk takım iyi savunmanın yarı sıra Mustafa Ünlü ve Erhan etkili şutlarıyla sayı avantajını korumayı bildi. Maçın ilk yarısı 40-32 Selçuklu Belediyesi'nin üstünlüğü ile tamamlandı.

Maçın üçüncü çeyreğinde oyuna ortak için büyük çaba harcayan ev sahibi takım zaman zaman etkili olsa da bu maçı kazanmaya şartlanan mavi beyazlılar direnmeyi bildi ve üçüncü çeyrek 55-49 ile Selçuklu lehine sonlandı.

Karşılaşmanın final periyodu büyük çekişme ve heyecana sahne olurken ev sahibi takım maçı almak için büyük gayret gösterdi. Ancak maçı kazanmakta kararlı olan Selçuklu Belediyesi rakibinin bu çabasını boşa çıkarmayı bildi ve mücadeleyi 72-68 kazanarak ligin son haftasına moral kazanarak girdi.
Selçuklu Belediyesi takımında Pınar Karşıyaka karşısında Barış 5, Ersin 6, Mustafa 20, İlker 2, Erhan 15, Cemal 6, can 5 ve Onur 12 sayı ile oynadı. Mavi beyazlılar ligin son maçına Bursa deplasmanında Yalova karşısında çıkacak.
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor