Taşkentsporlu yıldız pedallar Kürsü’yü sevdi

  Taşkentsporlu yıldız pedallar Kürsü’yü sevdi

Türkiye Şampiyonası 2.Ayak Puanlı Yol Yarışları” Antalya/Alanya ilçesinde yapılırken, Taşkent sporlu yıldız pedallar başarılı yarışlar çıkartarak kürsü’den inmedi.
Bisiklet Federasyonun 2016 yılı faaliyet programında yer alan “ Türkiye Şampiyonası 2.Ayak Puanlı Yol Yarışları” 24 – 27 Mart 2016 tarihleri arasında Alanya/Antalya’da yapıldı. Taşkent spor Bisiklet Takımı sporcuları Alanya’da yapılan yarışlarda rakiplerini geride bırakarak ilk üç’e girme başarısı gösterirken, kürsü’den madalyalarını alarak indiler.
Antalya/Alanya’da koşulan 1. gün 56 kilometre yol yarışında 1. Ahmet Maral(Taşkent spor) 2. Ali Osman Çelik (Taşkent Spor) 3. İbrahim Gül(Taşkent Spor), 2. gün 27 kilometre Kriteryum yarışlarda 1. İbrahim Gül( Taşkent Spor) 2. Enes Ömer İlhan(Taşkent spor) 3. Fatih deniz( Taşkent spor). Taşkent Spor Bisiklet takımı ferdi klasman başarısının ardından Takım halinde ise Türkiye birinciliğine imza attılar.
Taşkent Spor Bisiklet Takımı Antrenörü Hasan Hüseyin Akırşan; “ Antalya/Alanya ilçesinde yapılacak olan 2. Ayak Puanlı Yol yarışlarına çok iddialı hazırlanmıştık. İyi ve planlı çalışmanın semeresini elde ettiğimiz başarıyla ispatladık. Hem kulübümüzü, hem de ilimizi en iyi şekilde temsil etmenin haklı gururunu yaşıyoruz” dedi
Taşkent Spor Kulübü Başkanı Ahmet Şanlı; “Bir yıl önce kurulan ve yarışlara katılan bisiklet takımımızın Antalya/Alanya’daki yarışlarda elde ettiği başarı çok büyüktür. Bu başarılarından dolayı hem antrenörümüz, hem de sporcularımızı canı gönülden kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum” dedi.
 
 
 
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın