Konyaspor taraftarından maç tarihi değişikliğine tepki

Konyaspor taraftarından maç tarihi değişikliğine tepki

Spor Toto Süper ligin 28 .haftasında 10 Nisan Pazar günü oynanacağı açıklanan Torku Konyaspor - Fenerbahçe maçının bir gün önceye alınma düşüncesinin harekete geçmesi Konya spor camiasının tepkisini çekti.

Daha önce oynanamayan Galatasaray – Fenerbahçe karşılaşmasının 13 Nisan Çarşamba günü oynanacağının açıklamasının ardından TFF ligin 28. ve 29. hafta karşılaşmalarında değişikliğe gidileceğini açıklamıştı. Bu kapsamda 10 Nisan Pazar günü oynanacak Torku Konyaspor - Fenerbahçe müsabakasının bi rgün önceyi yani Cumartesi gününe çekilme fikrinin ortaya atıldığı öğrenildi. 

Torku Konyaspor'a gönül verenler Konyaspor’un isteği dışında alınacak bu kararın Avrupa yolunda kritik bir maça çıkacak olan yeşil-beyazlı tribün desteğini etkileyeceği görüşünü savunurken gün ve saat değişikliği istemiyor. 

Torku Konyaspor Basın Sözcüsü Ahmet Baydar “Maç gününün değiştirilmesine karşıyız. Eğer Türkiye Futbol Federasyonu maç saatini erkene çekmek isterse kesinlikle karşı çıkacağız. Böyle bir kararı tasvip etmemiz beklenemez. Taraftarlarımızın çoğu mesaide olacağı için cumartesi günü maça gelemez. Taraftarlarımız, her hafta Konyaspor maçı izleyebilmek için can atıyor. Biz böyle bir vebale giremeyiz. Avrupa Kupalarında deneyimli olan Fenerbahçe’nin 3 günde bir maç oynama temposuna sahip olabileceğini düşünüyorum. Olası bir karar Konyaspor taraftarına saygısızlık olur” dedi.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın