Vedat Muric transferi hakkında bilinmeyenleri anlattı!

Vedat Muric transferi hakkında bilinmeyenleri anlattı!

 
Devre arası transfer döneminde Torku Konyaspor'un gündemini hayli meşgul eden Giresunspor'un forvet oyuncusu Vedat Muric kendisi hakkında bilinmeyerleri anlattı.

Kosova’da annesinin isteği üzerine futbola başlayan Vedat Muric futbolcu olan babasının sahada kalp krizi geçirdiğini belirtirken, Transfer merkezine verdiği röportajda soruları cevaplayan Vedat Muric, ayakkabı numaranın 48.5 olduğu ve ayakkabı bulmakta zorluk yaşadığını anlatırken soruları cevapladı.

işte o röportajdan bazı bölümler
Türkiye’ye geliş sürecini anlatır mısın?
Arnavutluk’ta idim, kampın ilk günü idi. Akşam beni menajerlerimden Rahman abi aradı, benim için Eskişehirspor ile görüştüğünü söyledi. Ben de çok kulak asmadım, inanmıyordum hatta. Gece yarısı bir daha aradı, ‘’Bilet aldık, sabah Eskişehirspor’un Antalya kampına gideceğiz’’ dedi. Şaşırdım ben de, Eskişehirspor’u, ligi iyi biliyorum. Orada da Türkçe konuşuyoruz, ülkeyi biliyorum yani. Benim için önemli bir şey. Eskişehirspor’un deneme kampına gittim, hoca Ertuğrul Sağlam idi. Yabancı kontenjanları dolu olduğundan bana sözleşme imzalatamadılar. Sonra Arnavutluk’a döndüm, kafamda futbolu bitiriyordum, geri dönmek zor oldu açıkçası. Aradan vakit geçti, Eskişehirspor’dan bir daha aradılar, takımın kamplarına katıldım. Ertuğrul hoca, tecrübe kazanmam için alt ligde oynamamın daha iyi olacağını söyledi. Giresunspor’a gittim.
 
Giresunspor’a transferin nasıl gerçekleşti?
Bu süreçler gerçekleşti, beni Giresunspor’a yönlendirdiler, ben sözleşme detayını filan hiç bilmiyorum. Hatta emin olun ne para konuştum, ne başka bir şey. ‘’Bana odamı gösterin’’ dedim, çünkü lüksüm yoktu, bir yerden başlamam gerekiyordu. Giresunspor maceram da öyle başladı.
 
Eskişehirspor’da denenmeye alındığın bir süreç oldu. Sence Eskişehirspor’da neden olmadı?
Ertuğrul hocam o süreçte yeterli bulamamıştır, başka bir şey düşünmüştür, o olabilir. Bir de yabancı kontenjanında olmam olabilir.
 
Bu sezon gösterdiğin performans ile Süper Lig takımlarının radarına girdin, Galatasaray ve Konyaspor ile anlaşma aşamasına kadar geldiğin yazıldı. Teklif var mıydı?
Transfer sürecinde kulüp başkanımızla ben görüşmüştüm. Başkanıma ‘’ Ya başkanım, Giresunspor’un menfaatleri doğrultusunda neyse onu yapalım.’’ dedim. Gidip de ‘’Başkanım bana teklif geldi mi, noldu, ne bitti?’’ diye sormadım hiç. Son güne kadar haberler çıktı, kendimi etkilememeye, takımıma vermeye çalıştım. Ama son gün bayağı sıkıntı yaşadım. İlk defa bu seviyeye geliyorum, bayağı sıkıntı çektim özellikle transferin son günü. Başkanımdan, kulüpten özür de diledim. Bildiğim kadarıyla Konyaspor’un ciddi bir teklifi vardı, ama kulüpler anlaşamadı anladığım kadarıyla. Giresunspor büyük bir camia, elimden geleni yapmaya devam edeceğim.
 
Euro 2016’ya çağrılma umudun var mı?
Milli takım büyük bir başarı elde etti, en son 2008’de gitmişti, ben de bir Kosova Türk’üyüm, bu duruma çok sevindim tabii. Milli takım forvet sıkıntısı yaşıyor, Burak Yılmaz da sakatlık yaşadı şimdi. Ama şunu unutmamak lazım takımın başında çok tecrübeli bir isim Fatih Terim var. İnşallah başarılı olur takım. Benim çağrılmam konusunda gelince, net bir şey hissetmiyorum. Çağrılırsam çok sevinirim tabii, Fatih hoca bunun kararını verecektir. Ama çağrılmazsam dünyanın sonu değil. Daha yolun başındayım, 21 yaşındayım. O seviyeye gelene kadar savaşacağım.
 
Örnek aldığın bir isim veya idolün var mı?
Beğendiğim futbolcular illa ki var, ama idol olarak gördüğüm yok
 
Vedat Muriç’in gelecekle ilgili hedefleri nelerdir?
Benim hedefim, tabii ki gönlüm Avrupa’nın önde gelen kulüplerinde oynamak, istikrarlı oyuncu olmak, yine gol krallıkları için savaşmak. Ama hayallere çok kapılmam ben. Gün gün yaşamaya bakıyorum. İnşallah istediklerimiz gerçekleşir.
 
 
Röportaj: Hüseyin KARABACAK / Mahmut BATUR
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın