Torku Konyasporlu taraftarlardan TFF'ye mesaj

Torku Konyasporlu taraftarlardan TFF'ye mesaj

Torku Konyasporlu taraftar grubu Nalçacılılar, Konyaspor-Fenerbahçe karşılaşmasının cumartesi günü oynanma söylentilerine tepki gösterdi, açıklama yayınladı.

Türkiye'ye örnek taraftar profili çizen ve her maçta tribünleri dolduran yeşil beyazlı taraftarlar 10 nisan pazar günü saat 19'da oynanacak maçın, bir gün önceye çekileceği söylentilerine tepki gösterdi.
 
Nalçacılılar, yayınladığı açıklamasında, 'Biz de bu ligin 18 takımından biriyiz, amacımız tarihimizde ilk defa Avrupa kupalarına katılmak. Böyle kritik bir mücadelede takımımızı yalnız bırakmak istemiyor, bu maçın daha önce planlandığı gibi Pazar gün oynanmasını talep ediyoruz' ifadelerine yer verdi.
 
İşte taraftar gurubunun yaptığı o açıklama:
 
"10 Nisan Pazar günü oynanması planlanan ve daha önce saatleri dahi açıklanan Konyaspor-Fenerbahçe mücadelesinin; Fenerbahçe’nin Galatasaray maçı nedeniyle 1 gün önceye (Cumartesi) alınması planlanmıştır. Bilindiği gibi Avrupa kupalarında mücadele eden takımlarımızın fikstürünün sıkışmaması, kupa mücadelelerinin fikstürü olumsuz etkilememsi ve erteleme maçlarının oynanması için bu güne kadar bir çok maç tarihinde değişiklik yapılmıştır.
 
Bunların sonucunda taraftarı olduğumuz Konyaspor’da 3 günde bir maç trafiğine takılarak kupa ve lig maçlarının arasında 3’er gün arayla müsabakalara çıkmıştır ve hiç birinde en ufak bir şikayette veya serzenişte bulunmamıştır.
 
Hal böyleyken; bizim maçımızla erteleme maçı arasında 3 gün olmasına rağmen böyle bir değişikliğe gidilmesi ne akılla ne adaletle izah edilemez.
 
Zira sanayi şehri olan Konya’mızda cumartesi mesaide kalmak zorunda olan sayısı azımsanmayacak taraftarımız olacaktır. Avrupa kupalarına katılma yolunda emin adımlarla ilerlerken sırf bir takım bir gün fazla dinlenecek diye bizi bu adaletsizliğe maruz bırakamazsınız!
 
Bu her şeyden önce emeğe saygısızlıktır.
 
Zaten tribünlere zor gelen taraftara saygısızlıktır. Yaşanan şike süreci, Avrupa kupalarındaki başarısızlıklar, milyon dolarlık çöp trasnferler, passolig denen dayatma gibi etkenlerle tribünlere küsen taraftarın milyonları bulduğu günümüzde bir de böyle adaletsiz ve akıl almaz karar ve tutumlarınızla Türk futbolunu ve taraftarını mağdur etmekten artık vazgeçin!
 
Biz de bu ligin 18 takımından biriyiz, amacımız tarihimizde ilk defa Avrupa kupalarına katılmak. Böyle kritik bir mücadelede takımımızı yalnız bırakmak istemiyor, bu maçın daha önce planlandığı gibi Pazar gün oynanmasını talep ediyoruz"
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın