Vezir Balcıoğlu Son Yolculuğuna Uğurlandı

Vezir Balcıoğlu Son Yolculuğuna Uğurlandı

 
İstanbul’da katıldığı Veteranlar Tenis Turnuvası öncesinde kalp krizi geçirerek hayata gözlerini yuman eski Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlerimizden Vezir Balcıoğlu için Atatürk Stadyumunda helalleşme töreni düzenlendi. 

Vali Yardımcısı Fazlı Akgün, Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Ersöz, Torku Konyaspor Kulübü Başkanı Ahmet Şan, Konya ASKF Başkanı Remzi Ay, ailesi, yakınları ve spor camiasından çok sayıda ismin katıldığı törende, merhum Vezir Balcıoğlu’nun oğlu Barış Balcıoğlu bir konuşma yaptı. Konuşmanın ardından okunan Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından helalleşilerek, cenaze dualar eşliğinde toprağa verilmek üzere memleketi Antalya’nın Akseki İlçesinin Yarpuz Köyüne gönderildi.

Merhumun cenazesi Cuma namazının ardından toprağa verilecek.
 
VEZİR BALCIOĞLU (1943-2016)
Vezir Balcıoğlu, Fatma ve Yakup çiftinin 12 çocuğundan birisi olarak 12 Ocak 1943’te Akseki’nin Yarpuz köyünde dünyaya geldi. Yarpuz köyünde dünyaya gözlerini açan Vezir Balcıoğlu dört beş yaşına kadar köyde yaşadıktan sonra Ailesi ile birlikte Konya’ya gelir.
İlkokul ve Lise öğrenimini Konya’da tamamladıktan sonra Ankara Gazi Eğitim Ensitüsü Beden Eğitimi bölümünde Üniversiteyi tamamladı. Memuriyet hayatı 15 Ekim 1970 yılında Ankara Beden Terbiyesi Bölge Müdürlüğünde başladı. 1972-1973 yılları arasında vatan borcunu Yassıada’da Deniz Yedek Subayı olarak ödedi. Askerlik dönüşü İzmit Beden Terbiyesi Bölge Müdürlüğüne Müdür Muavini olarak atandı. 1974 yılının Ocak ayından 1978 yılına kadar müdür vekili olarak çalıştı. 1978 yılında Kocaeli Beden Terbiyesi Bölge Müdürü oldu. 1984-1993 yılları arasında Konya’da Beden Terbiyesi Bölge Müdürlüğü yaptı. 2007 yılında Spor Kontrolörü olarak emekli oldu
Evli ve 3 çocuk babası olan Vezir Balcıoğlu, Atletizm, Basketbol, Boks, Futbol,  Voleybol ve Tenis branşlarında lisanslı sporcu olarak yarışmalarda dereceler elde etti. 
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın