Tour Of Turkey’in KONYA güzergahı

Tour Of Turkey’in KONYA güzergahı

Nihayet Konya dahil edildi...

Bu yıl Konya'nın da dahil edildiği 52. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nda start, 24 Nisan’da İstanbul'dan verilecek. 26 Nisan Salı günü Aksaray’dan yola çıkacak pedallar, Konya’da tarihi ve turistik mekanlardan geçerek Mevlana Kültür Merkezi önünde etabı tamamlayacak ve aynı gün kentte konaklayacak.
 
52. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun parkurunda değişikliğe gidildi.
Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, yaptığı açıklamada, 24 Nisan-1 Mayıs tarihlerinde 52'ncisi düzenlenecek organizasyonun startının, İstanbul'dan verileceğini belirterek, "Sporcular pedal çevirmeye İstanbul'dan başlayacak ve güzergah Kapadokya, Aksaray, Konya, Seydişehir, Alanya, Kemer, Kumluca, Elmalı Göğübeli, Fethiye, Marmaris, Selçuk şeklinde devam edecek." dedi.
Parkur değişikliğine gitme sebeplerinin, Türkiye'nin farklı yörelerdeki güzelliklerini, turizm bölgelerini tanıtmak olduğunu ifade eden Müftüoğlu, "Özellikle Kapadokya ülkemizin çok önemli bir turistik merkezi ve burayı da parkura almak adına böyle bir değişikliğe gittik. Bu yıl çok daha iyi bir organizasyon yaparak geçen yılların da üzerine çıkmak istiyoruz. Hazırlıklarımız devam ediyor." diye konuştu.
KONYA ŞEHİR İÇİ GÜZERGAHI
Öte yandan 26 Nisan Salı günü Aksaray’dan yola çıkacak pedalların Konya güzergahı da belli oldu. Pedallar, Mevlana Kültür Merkezi önünde sonlanacak etabın ardından aynı gün Konya’da dinlenecek ve 27 Nisan Çarşamba günü taşımayla Seydişehir’e götürülecekler. Konya’nın ilk kez dahil edildiği etabın güzergah sırası ise şöyle: Ankara yolu-Emniyet Kavşağı, Galericiler, Belh Kavşağı, Beşyol Kavşağı, tersten Alaaddin turu, Adalhan Kavşağı, İhsaniye Alt Geçiti, Dr. Ahmet Özcan Caddesi, Fetih Caddesi, Mevlana Türbesi önü, Mevlana Kültür Merkezi. Spor Servisi

YENİ KONYA
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın