Konya Engelliler Gücü Ampute üç puanı kaptı

Konya Engelliler Gücü Ampute üç puanı kaptı

 
Türkiye Futbol Federasyonu Ampute Futbol Süper Ligi 13. Hafta maçları ile devam etti. Süper lig temsilcimiz Konya Engelliler Gücü Ampute Selçuklu Belediyesi sentetik sahada İstanbul ekiplerinden Özürlüler Spor Kulübü Ampute Futbol Takımını ağırladı.

Karşılıklı ataklarla geçen ilk yarıda, her iki takım da girdiği pozisyonları değerlendiremeyince skor tabelası da değişmedi. İkinci yarıya daha etkili başlayan ve kale sahasına atılan yüksek toplarla gol arayan temsilcimiz Adem Kaya' nın şık kafa golü ile skoru 1 - 0' a taşıdı. Golden sonra ataklarını artıran konuk ekip temsilcimizin başarılı müdafaası ile aradığı golü bulamayınca maç 1-0 temsilcimizin galibiyeti ile tamamlandı. Alınan 3 puanın ardından temsilcimiz Süper Lİgde 4. sıradaki yerini korudu. Son iki haftadaki şanssız mağlubiyetlerin ardından alınan bu galibiyet sonucu takım büyük sevinç yaşadı. 
 
Konya ekibi kadro: Kalede Ümit, Defans: Hasret - Adem, Orta Saha: Seyit – Aykut İleri: Richard – Collins
Yedekler: İlyas – Osman – Muzaffer - Emre 
Yrd. Antrenör: Fahri Ardıç
Antrenör: Seyit Karadağ
 
Konya Engelliler Gücü Spor Kulübü Başkanı İzzet Soydabircan maç sonu yaptığı açıklamada süper ligin ikinci devresinde aldıkları şanssız mağlubiyetler nedeni ile son haftalarda yaşadıkları moral motivasyon bozukluğunu bu galibiyet ile sonlandırdıklarını belirtti. Oyuncuların performansından son derece memnun olduklarının altını çizen Soydabircan; son iki haftadır aldıkları mağlubiyetlere şanssızlıklar ve fikstür dezavantajının neden olduğunu ancak bundan sonraki tüm maçları alabilecek güçte olduklarını belirtti. Soydabircan maçı izlemeye sahaya kadar gelen ve desteğini hiçbir zaman esirgemeyen tüm Konyalı futbolseverlere ve taraftarlara teşekkür ederek sözlerini tamamladı.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın