Konspor

Torku Konyaspor deplasmanda Banvit’e 2 sayı ile kaybetti

Torku Konyaspor deplasmanda Banvit’e 2 sayı ile kaybetti

 
Torku Konyaspor Basketbol Spor Toto Basketbol Ligi’ninin 24. haftasında deplasmanda Banvit’e 92-90 yenildi.

Yeni transfer Dionte Christmas bu maçta forma giyerken sakatlığı geçen Sean Williams da takımdaki yerini aldı. Dionte Christmas 20, JR Bremer 20, Byron Mullens 17, Valentin Pastal 16, Johndre Jefferson 10 sayı ile maçı tamamladı.
 
Maça top kayıpları ile başlayan Torku Konyaspor karşısında Banvit, boyalı alandan bulduğu sayılarla etkili olurken Bremer-Mullens ikilisi ile suskunluğu bozdu. Valentin’in üst üste bulduğu sayılar sonrasında 5. dakikayı 9-12 önde geçen Torku Konyaspor 3 sayı çizgisinin gerisinden de Christmas ve Mullens ile skor üretti. Farkı 8 sayıya (16-24) kadar çırakrdığı ilk periyodu Torku Konyaspor 17-24 önde tamamladı.
 
İkinci periyoda Christmas-Williams ikilisinin bulduğu basketlerle farkı 13 sayıya (19-32) çıkartarak başlayan Konyaspor, Slaughter ve Nusret’in basketleri ile farkı eritmeye çalışan Banvit, Moerman’dan da skor katkısı alınca farkı 6 sayıya kadar indirdi (28-34). Bremer’in 3 sayılık basketlerinin ardından Slaughter ile skor üreten Banvit, bir kez daha çift hanelere çıkan farkı eritse de takımımız soyunma odasına 41-47 önde gitti.
 
Üçüncü periyoda farkı 1 sayıya indirerek başlayan Banvit karşısında Torku Konyaspor Mullens ve Jefferson ile skor üretti. Valentin’in sayılarına Vidmar ve Can ile hemen karşılık veren Banvit, Konyaspor'un hareketli savunması karşısında top kayıpları yaparken, ilk yarıda elde ettiğimiz 6 sayılık farkı Jefferson ile korudu. Can’ın 3 sayılık basketleri ile skorda üstünlüğü ele geçirmeyi başaran ev sahibi ekip karşısında Torku Konyaspor Williams’ın serbest atışlardan bulduğu sayılarla son periyoda 69-70 önde girdi.
 
Dördüncü periyoda savunma direncini arttırarak başlayan Bandırma temsilcisi, Simmons-Can ikilisi ile skor üretti. Bremer’in üç sayılık basketinin ardından pota altından Williams ve Mullens ile basketler bulan Konyaspor karşısında Carmichael ile skor avanatajını koruyan Banvit, Valentin ve Chirstmas’ın sayılarına da karşılık verdi. Bitime 14 saniye kala önce Mullens sonra da Bremer’in bulduğu 3 sayılık basketlerle 90-90 ile skorda dengeyi kuran Torku Konyaspor maça tekrar ortak olmayı başarsa da Banvit taktik faulden doğan serbest atışları sayıya çevirdi ve maçtan 92-90 galip ayrıldı.
 
Torku Konyaspor Basketbol (90):Ernest Bremer 20 sayı-4 ribaund-13 asist, Johndre Jefferson 10 sayı-3 ribaund-2 asist, Merthan Mutlu 2 ribaund-5 asist, Byron Mullens 17 sayı-2 ribaund-2 asist, Valentin Pastal 16 sayı-2 ribaund, Dionte Christmas 20 sayı-1 ribaund-3 asist, Sean Williams 7 sayı-5 ribaund-2 asist.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor