Konspor

Başkan Ahmet Şan'dan Avrupa mesajı!

Başkan Ahmet Şan'dan Avrupa mesajı!

Torku Konyaspor yönetimi, Konya Valisi Muammer Erol ile bir araya geldi. Yeşil beyazlı yönetim, Vali Erol'a takım hakkında bilgi verirken, Başkan Ahmet Şan, 'Sezonu üçüncü olarak tamamlayıp Avrupa Kupalarına direkt olarak gruplardan katılmak istiyoruz' dedi.

Torku Konyaspor'un Yönetim Kurulu haftalık olağan toplantıları öncesinde geleneksel hale gelen yemekli bilgilendirme toplantılarının bu haftaki konuğu Konya Valisi Muammer Erol oldu.
 
Konya Büyükşehir Belediye Stadyumu içerisinde yer alan Arena Restaurant'ta verilen yemeğe Başkanı Ahmet Şan ve Yönetim Kurulu üyeleri ile Genel Menajer Önder Sami Güven katıldı.
 
Konya Valisi Muammer Erol'a takımın son durumu hakkında bilgi veren Ahmet Şan, "Kulüp tarihinin en başarılı dönemini yaşıyoruz. Son Gençlerbirliği galibiyetiyle puanımızı 50 yaptık ve Süper Lig'de en fazla puan topladığımız dönemi yakaladık. Bundan sonra alacağımız puanlar bizi Avrupa Kupalarına götürmek için önemli olacak. Ama buraya kadar getirmişken sezonu üçüncü olarak tamamlayıp Avrupa Kupalarına direkt olarak gruplardan katılmak istiyoruz. İnşallah bunu başaracağız" dedi.
 
Şan, "Yönetim Kurulu olarak bugüne kadar elimizden geldiği kadarıyla mali sıkıntı yaşamama adına çalışmalar yaptık. Ama bir noktaya gelip tıkanıyoruz. Bunun aşımı konusunda sayın Başbakanımızla oldukça verimli geçen bir görüşme yaptık. Şehrin artık takıma maddi manevi anlamda daha çok sahiplenmesi gerektiğine inanıyoruz" dedi.
 
Konyaspor'un bu yıl oldukça başarılı bir sezon geçirdiğini ve bunun herkes gibi kendisini de son derece mutlu ettiğini ifade eden Konya Valisi Muammer Erol ise, "Yönetim Kurulu olarak sizlerle sürekli istişare halindeyiz ve yaşadığınız sıkıntıları yakından biliyorum. Maddi sorunların aşılması adına daha sağlam adımların atılması gerektiğinin farkındayız. Bunu gerçekleştirdiğimiz zaman Konyaspor'un başarıları sürekli olur ve her zaman hem kurumsallaşma hem de sportif başarı anlamında adından sıkça söz ettiren bir kulüp haline gelir. Gerekli destek konusunda bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da elimizden geldiği kadarıyla destek olmaya devam edeceğiz" diye konuştu.
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor