Konspor

Selçukluda Play-off hazırlığı

Selçukluda Play-off hazırlığı

Selçuklu Belediyesi Basketbol takımı antrenörü İsmail Beleş, "Genç kadrosu ile lig hazırlıklarına geç başlayan takımımız ligi en şekilde bitirdi. Bunu başaran oyuncularımızı kutluyor ve bize destek olan yönetimimize teşekkür ediyorum." dedi.
 
Türkiye Basketbol 2. Ligi A Gurubunda mücadele eden Selçuklu Belediyesi Spor Kulübü Basketbol takımı ligi üçüncü sırada tamamlayarak play off maçlarına katılmaya hak kazandı. Mavi beyazlılar play off maçlarında Sigortam Net Yeşilyurt takımıyla eşleşti. İki takım arasındaki ilk maç 09 Nisan Cumartesi günü saat: 15:00 da Selçuklu Belediyesi Uluslararası Spor Salonunda rövanş maçı ise 12 Nisan Salı günü İstanbul da oynanacak. Takımlar iki maçta üstünlük sağlayamaz ise final karşılaşması yine Selçuklu Belediyesi Uluslararası Spor Salonunda 15 Nisan Cuma günü saat: 15:00 da oynanacak.
Selçuklu Belediyesi Basketbol takımı antrenörü İsmail Beleş geride kalan lig maçları ve oynanacak olan play off maçları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Beleş, zorlu bir guruptan takım olarak büyük bir başarıyla üçüncü sırada çıkmalarının kendileri için büyük başarı olduğunu ve bunu başaran oyuncuların alkışı hak ettiğini söyledi. Antrenör İsmail Beleş açıklamasında şunları söyledi: "Sezon öncesi rakiplerimizi göz önüne alırsak ligde en son kurulan takım olduğumuzu söyleyebilirim. Rakiplerimiz hazırlıklarına başlarken ben takımımla yeni sözleşme imzaladım ardından yönetim kurulumuz ile birlikte takımı oluşturduk. Kadromuzda yer alan Konya altyapısından yetişen 5 oyuncuyla devam etmeye karar verirken ayrıca 6 tane de oyuncu ile anlaşarak geç de olsa çalışmalara başladık. Yaş ortalaması 21 yaş altında olan genç kadroya sahip olan ekibimiz büyük bir gayret göstererek lige en iyi şekilde hazırlandı. Bu zorlu süreci olağan üstü çaba harcayarak tamamlayan oyuncularımı kutluyorum.
Ligde mücadele ettiğimiz gurupta 2 trilyonluk bütçelere sahip olan birbirinden zorlu takımlar vardı ve ligin başında ilk sırayı alacak takımları tahmin etmek zor değildi. Diğer ekipler de kalan sıralar için mücadele etti. Genç kadrosu, lig hazırlıklarına geç başlaması gibi unsurlar göz önüne alındığında takımımızın ligi bitirdiği sıra çok önemli. Ayrıca ligi şampiyonluk umutları ile ciddi harcamalar yaparak başlayan Çorlu ve Aksaray gibi takımlar ise ligde son sıralara kalırken bizim buruda olmamız ayrıca mutluluk verici. 11 kişi ile çıktığımız lig yolunda 1 oyuncu gönderip yerine 1 oyuncu aldık ve elimizdeki kadro ile yola devam ettik. Lig maçlarında 7 de 6'lık galibiyet serisi yakalamayı başarırken öte yandan yaşadığımız sakatlıklar ve dar rotasyon ile 6 da 5'lik mağlubiyet serisi de yaşadık. Her şeye rağmen hedefe ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz ve bunu bize yaşatan oyuncularımızı kutluyorum.

Sezon başında ligi ilk üç içerisinde bitirebilmek hedefi ile çaktığımız yolda arzu ettiğimiz yerdeyiz. Şimdi Sigortam Net Yeşilyurt takımıyla eşleştik. İnşallah rakibimizi ilk maçı evimizde oynamanın avantajı ile yenmek istiyoruz. Yeşilyurt takımını elememiz durumunda ardından Orman takımıyla eşleşeceğiz. Orman takımı diğer takımlar göz önüne alındığında bize daha yakın bir rakip gibi görünüyor ki bu da ligi üçüncü olarak bitirme isteğimiz sebeplerimiz arasında gösterilebilir. Kalan süreçte inşallah oyuncularımızın gayreti, Konyalı sporseverlerin desteği ile bu maçları geçecek ve final four maçlarına kalacağız. Kulübümüze ve şehrimize layık olarak play off maçlarında en iyi şekilde mücadele etmeye gayret göstereceğiz.

Sezon başından bu yana bize destek olan başta Selçuklu Belediyesi Başkanımız Uğur İbrahim Altay olmak üzere, Kulüp Başkanımız Ziya Yalçınkaya, yönetim kurulumuz, kulüp çalışanlarımız ve bize destek olan sporseverlere çok teşekkür ediyoruz. Seyircilerimizin desteğini play off maçlarında da arkamızda görmek istiyoruz. Onların varlığı bize ayrıca motive ederek güç veriyor. Bu nedenle bu zorlu maça tüm sporseverleri davet ediyoruz." dedi.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor

Konspor