Amatör Ruhla Süper Mücadele

Amatör Ruhla Süper Mücadele

 
 Selçuklu Belediyesi Hentbol takımı antrenörü Hasan Bakar, "Hentbol liglerinde tamamı altyapıdan yetişen, genç kadrosuyla 14 yıldır bir arada amatör ruhla oynayan tek takımız. Süper lige yükselme Play Off maçlarında şehrimizi en iyi şekilde temsil edeceğiz." dedi.
 
Selçuklu Belediyesi Spor Kulübü Hentbol takımı sezonu başarılı şekilde dördüncü sırada tamamlayarak play off maçları oynamaya hak kazındı. Hentbol federasyonu tarafından yapılan açıklamada Hentbol Süper Ligine yükselecek olan takımları belirleyecek olan play off yarı final maçları 15-17 Nisan da oynanırken final maçları ise yine Ankara da ve 21-23 Nisan tarihleri arasında oynanacağı ifade edildi.
Play off karşılaşmalarına ilk 8 arasında yer alan takımlar katılabilecek. 2 gurupta mücadele edecek olan ekipler guruplarında ilk iki sırayı alabilmesi durumunda final maçları oynamaya hak kazanacak. Final maçları finale kalan 4 takım arasında lig usulüne göre oynanacak ve başarılı olan iki takım süper lige yükselecek.
Selçuklu Belediyesi Hentbol Takımı antrenörü Hasan Bakar, sezona başlarken ligi şampiyon olarak tamamlamayı hedeflediklerini ancak yine de ilk dört içerisinde yer almanın kendileri açısından oldukça önemli olduğunu söyledi. Hasan Bakar geride kalan lig maçları ve play off öncesi yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:
"Selçuklu Belediyesi Hentbol takımı olarak 14 yıldır bir arada tamamı altyapıdan yetişmiş genç bir kadroya sahip amatör ruhla oynayan tek takım olma özelliğine sahibiz. Rakiplerimiz kadrosunda çok sayıda yabancı oyuncu başta olmak üzere önemli transferler yaparak oluşturulmuş kadrolara sahipler. Biz 11 oyuncusu 1994 doğumlu ve diğerlerinin tamamı 1999 doğumlu olan oldukça genç bir kadroya sahip bir ekibiz. Genç oyuncularımız çoğunlukta olması tecrübe eksikliğinin yanı sıra yaşlarının küçük olması nedeniyle güç idmanı yapmamıza da engel olmaktaydı. Gelişme sürecini tamamlayan genç oyuncularımızla bundan sonra dönemde inşallah adımızdan sıkça söz ettireceğiz.
Play off maçlarına kalmak bizim için önemliydi. Takım olarak bu zorlu sürece en iyi şekilde hazırlanıyoruz. Rakiplerimiz ile daha onca ligde karşı karşıya geldik ve Erzurum ekibi dışındaki takımların tamamını daha önce yendik. Erzurum maçında da takımımızda önemli eksikler olması nedeniyle galip gelememiştik. Ancak paly off maçlarında rakiplerimiz ile durumlarımız eşit ve herkes herkesi yenebilecek güçte. Sakatlıklar ve önemli hakem hataları olmadığı sürece tüm rakipleri yenebilecek ve finallere kalabilecek güçteyiz. Takım olarak hazırlıklarımızı en iyi şekilde yapıyoruz. Kulübümüze ve şehrimize layık olmak ve başarılı olmak için elimizden geleni yapacağız. Kulüp olarak hedefimiz süper lige yükselerek Avrupa kupalarında mücadele eden bir ekip olmak. Bu hedef doğrultusunda ilerlemeye devam edeceğiz. Bize her zaman destek olan başta Selçuklu Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay olmak üzere, Kulüp Başkanımız Ziya Yalçınkaya ve yönetim kurulumuza teşekkür ediyoruz. İnşallah onların bu desteğine layık ve başarılı olmak için büyük gayret göstereceğiz." dedi.
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın