Aykut Kocaman: Oldum dememek lazım

Aykut Kocaman: Oldum dememek lazım

 
Torku Konyaspor teknik direktörü Aykut Kocaman Fenerbahe’yi 2-1 mağlup ettikleri karşılaşma sonrasında açıklamalarda bulundu. Kocaman lig üçüncülüğünü değerlendirirken taraftarlara ayrıca teşekkür etti.
 
İşte o açıklamalar.
 
Karşılaşmanın ilk yarısının bütününe bakmak lazım. Maçın başında öne geçmek bizim avantaj gibi görünsede öyle değildi. Karşımızda istekli bir rakip vardı
Mutlak kazanması gerekiyordu ve golden sonra bizi kedi sahamıza ittiler. 
Sahanın her tarafında baskı yedik. Oyun ritmimizi bozdu. İkinci yarıda topu kullanma süremizi yükseltmeye çalışmalıydık. Fenerbahçe golü bulunca demoralize olduk. Açıkçası soyunma odasında bunu gördük. Orada toparlamaya çalıştık onları. Sahaya çıktıktan sora topu tutma süresini artırmak gerektiğini biliyorduk ve bunu başardık. İkinci yarı beklentilerimizi karşıladı. 60’tan sonra fizik gücümüz, yardımlaşma, rakibi kendi sahasına itmeye çalışan bir hali aldı. Bu maçın en önemli faktörüydü.
 
Oyuncu değişiklikleri
“Oyuncu değişikliklerim rakibe karşı değildi. Maç öncesi düşüncelerimi yaptım ben. Planladığım gibi gitti bende değişimleri yaptım”. 
 
Lig üçüncülüğü:
Üçüncülük yolunda zor ligde mücadele ediyoruz. Takımlar birbirine yakın. Burada Oldum dememek lazım. Ne olacağımıza bakmalı. Pozisyon itirabiyle güçlü bir pozisyondayız ücüncünlük için. Bunndan daha büyük bir adım daha güçlü bir rüzgar olamaz. Ama insanlar en büyük hatalarını Oldum dedikleri anda yapıyorlar. Bu yüksek başarı dalgası bizi yolumuzdan saptırmamasını diliyorum.
 
Taraftara teşekkür.
Bu başarıyı ortaya koyan oyuncu gurubuma teşekkür ediyorum. Ama en büyük teşekkürü yine sahayı doldurup, bize güçlü bir destek veren taraftarlara yapmak istiyorum
 
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın