Pereira: Adil bir sonuçla ayrılmıyoruz."

Pereira: Adil bir sonuçla ayrılmıyoruz.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, Torku Konyaspor'a 2-1 yenildikleri maçı kazanmayı istediklerini belirterek, "Futbol böyle bir oyun. Adil bir sonuçla ayrılmıyoruz." dedi.
 
Pereira, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, müsabakada iki takımın da iyi mücadele ettiğini söyledi.
 
İki hakem hatasının art arda gelmesiyle Torku Konyaspor'un mücadeleye 1-0 önde başladığını savunan Pereira, "Rakip oyuncu elle oynadı, sağ taraftan gelen oyuncu da ofsayttı. Bu şekilde golü kalemizde gördük. Gole tepki göstermek istedik. Beraberlik golünü bulduk. Golden sonra iki önemli pozisyonumuz da vardı, değerlendiremedik." ifadelerini kullandı.
 
Mücadelenin ikinci yarısında da iyi oynayan tarafın kendilerini olduğunu belirten Pereira, şunları kaydetti:
 
"Öne geçebilirdik ama istediğimiz golü bulamadık. Kazanmak için sonuna kadar çabaladığımız maçta ikinci golü kalemizde gördük. İyi bir takımla karşılaştık ama biz bana göre iyiydik. İyi koştuk ve mücadele ettik. İyi bir maç çıkardık. Kazanmayı istedik ve denedik ama futbol böyle bir oyun. Adil bir sonuçla ayrılmıyoruz. Lig daha bitmedi. Ligin sonu daha belli olmadı. Lig son haftada belli olacak. İki takımı da çok zor maçlar bekliyor. Bakalım neler olacak, hep birlikte göreceğiz."
 
Bir basın mensubunun, "Medipol Başakşehir maçından sonra Cüneyt Çakır'a 'çok iyi hakem' diyerek sarıldınız. Şimdi de aynı hakemden şikayet ediyorsunuz." şeklindeki değerlendirmesi üzerine Pereira, şu ifadeleri kullandı:
 
"Ben hiçbir hakemin ismini bilmiyorum ve tanımıyorum ama tüm hakemlere saygı duyuyorum. Maçın bitiminde hakemi tebrik etmek ve selamlaşmak son derece doğal bir durumdur. Şu anda maç bitiminde televizyondan da izledim. Ona da dayanarak fikrimi söylüyorum. İlk golde iki tane art arda gelen hakem hatası var. Olmayan bir şey söylediğimi düşünmüyorum. İkinci konuda penaltı konusu. Konyasporlu oyuncunun eli açık ve eliyle oynuyor. Bu da penaltı. Ben mi hata yapıyorum, hakemler mi hata yapıyor? Ne alakası var bu maçtan sonra hakemi selamlamakla veya selamlamamakla. Ben gazetecileri de selamlıyorum. Futbol içindeki her parçanın birbirine saygılı olması gerektiğini düşünüyorum."
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın