Konspor

Torku Konyaspor üstün götürdüğü maçı kaybetti

Torku Konyaspor üstün götürdüğü maçı kaybetti

Spor Toto Basketbol Ligi’nin 25. haftasında Torku Konyaspor Basket, Demir İnşaat Büyükçekmece’ye normal süresi 95-95 eşitlikle biten maçta 101-105 yenildi.

Maça iyi başlayan Konya ekibi Mullens’in bulduğu sayılarla etkili olurken, Christmas’dan da skor katkısı aldı.
 
Roll ve Seawright ile potasındaki sayılara karşılık veren konuk takım karşısında ilk periyodu Jefferson ve Reynolds’ın basketleri ile 28-20 Konyaspor önde tamamla.
 
İkinci periyotta pota altından Williams ile skor bulurken Konyaspor Eldrige’ı durdurmakta zorlandı.
 
Farkı editmeye başlayan Demir İnşaat Büyükçekmece, 17. dakikada skorda dengeyi kurdu (36-36). İlk yarı 44-44 eşitlikle sonuçlandı.
 
Üçüncü periyotta da başa baş mücadele devam etti. Mullens-Christmas ikilisi ile sayılar bulan Konya temsilcisi, Robinson ve Roll’u durduramadı. Jefferson ve Valentin’in basketleri sonrasında skor üstünlüğünü rakibinden devralan ev sahibi ekip, son periyoda 74-66 önde girdi.
 
Final periyodunda Jefferson-Christmas ikilisi ile avantajını koruyan Konya, Walker’ın sayılarına engel olamadı.
 
10 sayıya kadar çıkan farkı 2 sayıya indiren İstanbul temsilcisi, 35. dakikada skoru 80-78’e taşıdı.
 
Mullens ve Bremer’in basketleri sonrasında Walker ile öne geçen konuk takım, Reynolds’ın 3 sayılık basketine de Eldridge ile yanıt verdi.
 
Son 40 saniyeye 87-87’lik eşitlikle girilirken Bremer’in 3 sayılık basketi ile Konyaspor bir kez daha öne geçmeyi başardı.
 
 Son 1 saniyede Walker ile serbest atşılardan 2 sayı bulan konuk takım, skorda dengeyi kurdu ve maç 95-95 eşitlikle sonuçlandı.
 
Uzatma periyodunda bulduğu 3 sayılık basketlerle Konya'nın potasında etkisini arttıran İstanbul temsilcisi skoru 98-103’e taşıdı.
 
Walker’ın bulduğu 2 sayı sonrasında konuk takım maçı 101-105 kazandı.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor