Selçuklu Play Off Ta İlk Engeli Aştı

Selçuklu Play Off Ta İlk Engeli Aştı

 
Selçuklu Belediyesi Basketbol takımı play off final maçlarında Sigortamnet Yeşilyurt takımını ikinci maçta 82-69 yenerek seriyi 2-0 yaptı ve rakibini eleyerek bir üst tura çıktı.
 
Türkiye Basketbol 2. Ligi play off yarı final maçlarında Sigortamnet Yeşilyurt takımıyla eşleşen Selçuklu Belediyesi Basketbol takımı rakibi ile ikinci maçına deplasmanda çıktı. İl maçı kendi sahasında 68-58 kazanan mavi beyazlılar ikinci maçtan da 82-69 galip ayrılarak bir üst tura çıkan takım oldu. Selçuklu Belediyesi yarı final son maçında Ankara Orman takımıyla eşleşti.
Selçuklu Belediyesi Takımı rakibi karşısına Barış, Mustafa, Erhan, Can ve Onur ilk beşiyle çıktı. Karşılaşmanın ilk dakikalarında ev sahibi ekip etkili olurken mücadelenin birinci periyodu 22-19 rakip takımın üstünlüğü ile sonlandı. Maçın ikinci periyodunda skorun açılmasına izin vermeyen, rakibin kolay sayı bulma şansını elinden alan Selçuklu Belediyesi skoru dengeleyerek sert savunmasıyla etkili oldu ve ilk yarıyı 38-37 önde tamamladı.
Karşılaşmanın üçüncü çeyreğinde sert savunma anlayışını sürdüren mavi beyazlılar isabetli şutlar ve uzun oyuncularının pota altında etkili mücadelesi ile rakip ile aradaki farkı korumayı bildi. Üçüncü çeyrek de 58-51 Selçuklu Belediyesi üstünlüğü ile tamamlandı. Final periyodunda rakibinin oyuna ortak olma çabalarına izin vermeyerek oyundan düşüren ve yenilgiyi kabullendiren mavi beyazlılar üstünlüğünü ilan etti. Karşılaşma 82-69 Selçuklu Belediyesi takımının üstünlüğü ile sona erdi. Mücadelede süre alan oyunculardan Barış 2, Mustafa 9, İlker 16, Erhan 19, Cemal 8, Can 5, Onur 20 ve Kağan 3 sayı üreterek galibiyete rol alan oyuncular oldu.
Selçuklu Belediyesi Basketbol takımı Sigortam Net Yeşilyurt takımını seri de 2-0 ile eleyerek bir üst tura çıkmaya hak kazandı. Mavi beyazlılar bir üst turda Ankara temsilcisi Orman takımıyla eşleşti. Karşılaşmanın oynanacağı gün ve saat diğer takımların maçlarının tamamlanmasının ardından Federasyon tarafından açıklanacak.
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın