Şampiyonluk mücadelesi hakem değiştirtti!

Şampiyonluk mücadelesi hakem değiştirtti!

İngiltere Premier Lig takımlarından Tottenham Hotspur ile Stoke City arasında oynanacak lig maçına atanan hakem Kevin Friend, Leicester Cityli olduğu gerekçesiyle maçtan alındı.
 
İngiltere'nin Merkez Hakemler Kurulu'ndan (PGMOL) yapılan açıklamaya göre, ligin bitimine 5 hafta kala ilk iki sırada yer alan Leicester City ile onu 7 puan geriden takip eden Tottenham arasındaki rekabet nedeniyle hakem atanmasında değişikliğe gidildi.
 
Tottenham'ın pazartesi günü Stoke City ile deplasmanda oynanacağı maça atanan hakem Kevin Friend'in, Leicester kentinde yaşaması ve Leicester City'nin maçlarını takip etmesi gerekçeleriyle bu haftaki maçta görev almayacağı bildirildi.
 
Açıklamada, söz konusu atamanın zamanlamasının ve durumunun uygun olmadığı vurgulanarak, "Hakem atanmalarında fazladan göze çarpacak bir durumun ortaya çıkmasına gerek görmedik." değerlendirmesine yer verildi.
 
Hakem Friend'in geri çekilmesinin ardından Stoke City ile Tottenham arasındaki mücadeleyi Preston kentinden Neil Swarbrick'in yönetmesine karar verildi.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın