Torku Konyaspor'dan TFF'ye çağrı!

Torku Konyaspor'dan TFF'ye çağrı!

Torku Konyaspor yönetim kurulu, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından ligde ile kupada oynanacak karşılaşmaların tarihlerinin değiştirilmesinin kulüplere sorulmadan alınan bir karar olduğunu ve bundan dolayı birçok takımın mağduriyete uğrayabileceğini ifade ederek kararın yeniden gözden geçirilmesini istedi.  

Yeşil beyazlı kulüp, TFF'ye çağrı yaparak değiştirilen maç saatlerinin tekrardan gözden geçirilmesini istedi.
 
Yönetim Kurulu konu ile ilgili olarak yapılan yazılı açıklamada şu görüşlere yer verildi:
 
“Türkiye Futbol Federasyonu, daha önce kulüplerimize yaptığı bilgilendirmede sezon sonuna kadar lig takviminde değişiklik yapılmayacağını ifade etmiştir. Buradan hareketle diğer kulüpler gibi kulübümüzde de gerekli planlamalar bu doğrultuda yapılmıştır. Ancak Türkiye Futbol Federasyonu, kulüplerimizin görüşünü almadan hem lig hem de kupa maçlarının takviminde değişikliğe gitmiştir. Herkesin malumu olduğu üzere ligin son haftaları heyecanın ve hedefe ulaşma adına mücadelenin en üst düzeyde yaşandığı dönemlerdir. Telafisi olmayan maçlara çıkacak kulüplerimizin bu süreçte yaşayabilecekleri bir olumsuzlukta kesilecek faturanın en doğal adresi; hiç kuşkusuz ki en büyük çalışma ortağı olduğu kulüplerin bilgisi olmadan değişiklik yapan Türkiye Futbol Federasyonu olacaktır. 
 
Bu da hem şampiyonluk hem Avrupa Kupalarına katılma ile birlikte kümede kalma mücadelesinin kızıştığı dönemde gereksiz polemiklerin oluşmasına zemin hazırlayacaktır. 
 
Türkiye Futbol Federasyonu’nun İngiltere ile oynanacak özel maç tarihinin; aylar öncesinde kesinleşen sezonun bitiş tarihine denk gelmesi sonucu ortaya çıkan hatayı kulüplere, yayıncı kuruluşa ve Türk futbolunun içerisindeki diğer paydaşlara kesmesi kesinlikle normal bir durum değildir.
 
Üyesi bulunduğumuz Kulüpler Birliği Vakfı’nın Başkanı Sayın Göksel Gümüşdağ’ın konunun yeniden gözden geçirilerek kulüplerimizin herhangi bir mağduriyete uğramaması noktasında yaptığı çağrıya destek verdiğimizi belirtmek isteriz.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın