Diltaş, Sportif Başarılarda İlk Sırada

Diltaş, Sportif Başarılarda İlk Sırada

Diltaş Eğitim Kurumları 2015-2016 eğitim öğretim yılında imza attığı şampiyonluklara yenilerini eklemeye devam ediyor.

Konya okullar arası Yüzme yarışlarına katılan Meram ve Selçuklu Diltaş İlkokul ve Ortaokulu öğrencilerinin elde ettiği başarılarla gurur duyduğunu açıkladı. 

13-15 yaş kategorisinde Meram Diltaş Okullarında öğrenim görenden Gaffar Onur Kayak adlı öğrenci 50 mt. kurbağalama stilinde Konya 2.si, 100 mt. ve 200 mt. kurbağalama stilinde Konya Şampiyonu oldu. 200 mt. karışık stilde ise Konya 2. olmuştur. 7 -9 yaş kategorisinde yarışan Zeynep Turgay 50 mt. serbest stilde Konya 11.si, 50 m sırt stilinde Konya 9. olmuştur. Selçuklu Diltaş Okullarından minikler gurubunda yarışan, Mehmet Kaan Özkan, 50 mt.sırt üstü stilde Konya 1.si, Mehmet Büyükbayram, 50 mt. sırt üstü stilde Konya 2.si, Ege Erkmen 50 mt.kelebek stilde  Konya 3.sü, 100 mt.serbest stilde ise Konya 4.sü oldu. 13 ve 15 yaş guruplarında yarışlara katılan Emre Can Sevimli, Ali Ekin Özçetin ve Zeynep Gülin Özkan sırt üstü, kurbağa ve serbest stillerinde katıldıkları yarışmalarda  Konya 2.si, 3.sü ve 4.sü olma başarısını elde ettiler.

 2015-2016 eğitim öğretim döneminde katıldıkları sportif yarışmalarda Konya ve Türkiye derecelerine adlarını yazdıran öğrencileriyle gurur duyduklarını açıklayan Diltaş Eğitim Kurumlarının Yönetici Temsilcisi Yasemin Ataman Ketenci, Okçuluk dalında olimpik yay 20 mt.mesafede Konya 3.sü olan İrem İmdat adlı öğrenciyi ve öğretmenlerini tebrik etti.

                                                           

Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın