Uluslararası Rumi Çocuk Oyunlarında Muhteşem Kapanış

Uluslararası Rumi Çocuk Oyunlarında Muhteşem Kapanış

 
6.Uluslararası Konya Rumi Çocuk Spor Oyunları’nın kapanış programı yapıldı.

Almanya Azerbaycan, Belarus, Belçika, Bosna Hersek, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Finlandiya, Gürcistan, Hırvatistan, KKTC, Kosova, Makedonya, Litvanya, Özbekistan, Romanya, Sırbistan, Ukrayna, Yunanistan ve Türkiye’nin çeşitli yerlerinden gelen 550 sporcu, antrenör ve idareci ilk olarak Mevlana Kültür Merkezi’nde yapılan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarına katıldı. Türk çocukları ile yabancı ülkelerden gelen çocukların yan yana oturarak beraber eğlendiği programdan sonra 6. Uluslararası Konya Rumi Çocuk Spor Oyunları’nın resmi kapanışı için Atiker Deluxe Toplantı Merkezi’ne geçildi.

Kapanış programına katılan Konya Valimiz Muammer Erol, Konya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tahir Akyürek, Spor Genel Müdürümüz Mehmet Baykan, Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Ömer Ersöz, İlçe Kaymakamları ve Kurum Daire Amirleri 5 branşın idarecilerine Rumi Çocuk oyunları anısına plaket taktiminde bulundular.

Plaket takdimlerinden sonra sahneye çıkan tüm ülke çocukları gönüllerince eğlenerek keyifli bir kapanış organizasyonu geçirdi.
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın