Şenol Güneş 'Konya'nın sahasına bir bakın'

Şenol Güneş 'Konya'nın sahasına bir bakın'

Spor Toto Süper Lig'de Akhisar Belediyespor ile 3-3 berabere kalan Beşiktaş'ta teknik direktör Şenol Güneş, "Oyun üstünlüğümüz, skor üstünlüğüne yansımadı." dedi.
 
Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamada bulunan Güneş, maçın ilk yarısında sahanın elverdiği çerçevede iyi futbol oynamaya çalıştıklarını ve gol de bulduklarını ancak beklemedikleri bir şekilde beraberlik golünü kalelerinde gördüklerini söyledi.
 
- "Sahası olmayan takımı lige almayacaksın"
Karşılaşmanın oynandığı sahanın zeminiyle ilgili de değerlendirmede bulunan Güneş, şöyle konuştu:
"Sahanın zemini yakışmıyor, daha kötü hali vardı ama bu haliyle bile Süper Lig'e yakışmıyor. Sahası olmayan takımı lige almayacaksın. Bunu Akhisar için söylemiyorum, her takım için söylüyorum. Futbol bozarak değil, yaparak, iyi oynayarak oynanır. Futbolun gelişmesi için her şartı zorlamak lazım. Biz oynamaya çalıştık. En iyi hali bu olduğuna göre etkileyebiliyor. Bugün bizim sahamız, Fenerbahçe, Galatasaray, Konya'nın sahasının zeminine bakın, bir de buraya bakın."
 
Güneş, ellerindeki 2 puanı verdikleri için üzgün olduklarını belirterek, "Yıkılmadık, yıkılacak bir takım değiliz. Hak ettiklerini bildikleri için üzgünler." ifadelerini kullandı.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın