Konspor

Gençler Kulüpler Halter Türkiye Şampiyonası Başladı

Gençler Kulüpler Halter Türkiye  Şampiyonası Başladı

 
28 Nisan – 01 Mayıs 2016 tarihleri arasında 100.Yıl Spor Salonunda yapılan ve 58 Kulüpten 438 sporcunun mücadele ettiği Gençler Halter Kulüpler Türkiye Şampiyonasının açılış seremonisi yapıldı.
Konya Valisi Muammer Erol, Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Ersöz, Türkiye Spor Yazarları Derneği Konya Şubesi Başkanı Recep Çınar ve Türkiye Halter Federasyonu yönetim kurulu üyelerinin katılımıyla gerçekleşen açılış seremonisi Konya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü 100.Yıl Spor Salonunda yapıldı.
Türkiye Halter Federasyon Başkanı Tamer Taşpınar yaptığı açılış konuşmasında; ‘‘Birçok spor branşında olduğu gibi bu ilerlemenin devam ettirilemediğini belirten Taşpınar, "Biz yeni dönemde çok şükür belli bir noktaya kadar toplayabildik. 32 ilde halter yapılıyordu, bunu 57'ye yükselttik. Bir yıl içerisinde 30'dan fazla antrenöre görev verme fırsatı bulduk. Tüm yeni açtığımız yerlerde malzemeler verdik. Bizim federasyonumuzun idolleri var. Birçok branşta bırakın olimpiyat şampiyonları, dünya şampiyonu bile yok. Biz de çok var." Dedi.
İl Müdürü Ömer Ersöz ise; ‘‘ Bu organizasyon, 39 ilden 58 kulüp 438 sporcuyla başlamıştır. Ülkemizde 60'ın üzerinde Federasyon var. Halter, hem olimpik branş olması hem de Avrupa’da dünyada ve geçmişteki olimpiyatlarda aldığı başarılarla çok önemli bir branşımızdır. Federasyon Başkanımız Tamer Taşpınar’ın önderliğinde önümüzdeki Haziran ayında yapılacak olan olimpiyatlarda da yine ülkemizin yüzünü güldürecektir. Burada bulunan sporcularımızın o abilerini ve ablalarını örnek almasını istiyor ve başarılar diliyorum. Dedi.
Açılış konuşmalarının ardından Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar, Vali Muammer Erol, İl Müdürü Ömer Ersöz ve protokol üyelerine vermiş oldukları katkılardan dolayı teşekkür plaketi taktim etti.
 
 
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor