TUR'un galibi kupasını aldı!

TUR'un galibi kupasını aldı!

52. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun 8. etabında en uzun ve en son ayak olan Marmaris-Selçuk etabının galibi Southeast takımından Jakup Mareczko oldu. Turun galibi Caja Rural takımından Jose Gonçalves ise turu klasman lideri olarak tamamladı. Ödüller, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın katılımıyla verildi. 

52. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun 8. etap olan 201.7 kilometrelik Marmaris-Selçuk etabı, İzmir Selçuk’ta tamamlandı. 24 Nisan’da başlayan turun son etabının galibi, Southeast Venezuela takımından Jakup Mareczko (22) oldu. Mareczko, turu 5 saat 46 dakika 24 saniye ile kazandı. Etabın ikincisi Sacha Modolo, 3.’sü Paiva Chamorro oldu. Turun şampiyonu Caja Rural takımından Jose Gonçalves ise turkuaz mayo ile ferdi klasman 1.’si olmaya hak kazandı. Caja Rural takımı da turun takım 1’inciliğini elde etti. Kıran kırana geçen mücadele Selçuk halkı da yoğun ilgi gösterdi. Ödül törenine, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın, İzmir Valisi Mustafa Toprak, AK Parti İzmir Milletvekilleri Mahmut Atilla Kaya ve Hamza Dağ, Selçuk Kaymakamı Ayhan Boyacı, Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı ve İzmir Büyükşehir Başkanvekili Sırrı Aydoğan katıldı.
 
İLK 3’E ÖDÜLLERİ VERİLDİ
Etabın 1’incisi Jakup Mareczko ödülünü İzmir Valisi Mustafa Toprak’tan aldı. Etabın 2’incisi Sacha Modolo’nun ödülü, takım arkadaşı tarafından vekaleten İzmir Büyükşehir Başkanvekili Sırrı Aydoğan’nın elinden alındı. Etabın 3’üncüsü Paiva Chamorro’ya ödülünü ise, Selçuk Kaymakamı Ayhan Boyacı ve Selçuk Belediye Başkanı Dr. Dahi Zeynel Bakıcı takdim etti.
 
MAYOLAR SAHİPLERİNİ BULDU
Manuel Belletti’nin yeşil mayosu vekaleten Jakup Mareczko tarafından Aydın Valisi Erol Ayyıldız’dan alınırken, kırmızı mayonun sahibi Przemyslaw Niemiec oldu ve kırmızı mayo takım arkadaşı tarafından AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya’nın elinden alındı. Luis Mas Bone, beyaz mayosunu AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ’dan alırken, turu klasman lideri olarak tamamlayan Jose Gonçalves, turkuaz mayosunu Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın’dan aldı. Turun takım 1’incisi Caja Rural da ödülünü Bakan Kılıç'tan aldı.
 
SON ETAPTA 93 SPORCU
122 sporcu ile 24 Nisan'da İstanbul-İstanbul etabı ile start alan 52. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun en uzun ve son etabına 93 sporcu katıldı. 29 sporcu gerek geçirdikleri kaza, gerekse rahatsızlanarak turu bırakmak zorunda kaldı. Selçuk etabı ise 28 dereceyi bulan sıcaklıkta yapıldı.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın