Konspor

Türk Milli Takımı şampiyon oldu!

Türk Milli Takımı şampiyon oldu!

Kağıthane Belediyesi’nin ev sahipliğini üstlendiği 12. Uluslararası Türk Dünyası Fevzi Şeker Güreş Turnuvası sona erdi. Yahya Kemal Spor Kompleksi’nde 2 gün boyunca devam eden turnuvaya ulusal ve uluslararası birçok sporcu katıldı. 

10 adet farklı kilo kategorisinde gerçekleşen mücadelelerde Türk Milli Takımı ve İstanbul Karması Takımı büyük bir başarı gösterdi. 42 ve 69 kilo kategorileri hariç tüm kategorilerde Türk sporcular liderlik kupasını almayı başarırken, takımlar bazında da Türk Milli Takımı turnuvayı ilk sırada tamamladı.

Turnuvanın ilk gününe katılan ve ilk gün sonunda sporculara madalyalarını takdim eden Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç ise, "Ülkemizin yetiştirdiği çok önemli bir spor adamımız Fevzi Şeker, spora hizmet ederken hayatını kaybetti. Biz Fevzi Şeker’e teşekkür ve vefa duygusuyla kendisinin ismiyle güreş organizasyonlarımızı sürdürüyoruz. Uluslararası bir boyuta ulaştı. Bu da bizim açımızdan mutluluk verici çünkü bugün 10 ülkenin 150’ye yakın sporcusu burada yarışıyor. Bu organizasyonlarla gençlerimize örnek olmaya çalışıyoruz. Gelecekte de gençlerimizin ülkemizi en iyi şekilde uluslararası turnuvalarda temsil etmesi ve olimpiyatlara hazırlanması için bir alt yapı oluşturuyoruz" dedi.

Türkiye’nin dışında; Bulgaristan, Ukrayna, Kosova, Bosna Hersek, KKTC, Kırgızistan, Kazakistan, Makedonya ve Azerbaycanlı sporcuların da mücadele ettiği turnuvaya İstanbullular yoğun ilgi gösterdi. Özellikle final müsabakaları büyük bir heyecana sahne olurken mücadeleyi galip bitiren Türk sporcular salondan büyük alkış aldı. Daha sonra gerçekleşen kupa seremonisinde büyük bir sevinç yaşayan Türk Milli Takımı güreşçileri renkli görüntüler ortaya çıkardı.
 
Turnuvanın bireysel şampiyonları
42 Kilo - Terzi Sergei (Ukrayna)
46 Kilo - Emin Çevik (İstanbul Karması)
50 Kilo - Ahmet Duman (İstanbul Karması)
54 Kilo - Emre Kural (İstanbul Karması)
58 Kilo - Salim A. Yiğit (Türk Milli Takımı)
63 Kilo - Faruk Çayır ( Türk Milli Takımı)
69 Kilo - Tasim Durgut ( Bulgaristan)
76 Kilo - Barış Doğan (Türk Milli Takımı)
85 Kilo - Ünal Karabacak (Türk Milli Takımı)
100 Kilo - Samet Kurban (Türk Milli Takımı)
 
Takımlar bazında sıralama
Türkiye Milli Takımı - 91 Puan
İstanbul Karması - 86 Puan
Bulgaristan - 49 Puan
Ukrayna - 27 Puan
Kosova - 23 Puan
Makedonya - 21 Puan
Azerbaycan - 14 Puan
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor