Konspor

Genç Hentbolcular Finallerde

Genç Hentbolcular Finallerde

 
Selçuklu Belediyesi Genç Hentbol takımı Aydın da gerçekleştirilen yarı final maçlarını yenilgisiz tamamlayarak finallere gitmeye hak kazandı. Genç oyuncuların hedefi kupayı şehrimize getirmek.
 
Türkiye Hentbol Federasyonunca organize edilen 2015-2016 yılı Gençler Hentbol Türkiye Şampiyonası yarı final maçları 30 Nisan 02 Mayıs tarihleri arasında oynandı. Erkekler yarı final maçları Adıyaman Tokat Bursa ve Aydın illerinde yapıldı. 4 ayrı ilde ve 4 gurupta gerçekleşen yarı final maçlarında Selçuklu Belediyesi Genç Hentbol takımı Aydın gurubunda mücadele etti. Muğla Köyceğiz takımını 29-28 ve İzmir Göztepe'yi 41-26 yenmeyi başaran mavi beyazlılar gurup maçlarını yenilgisiz tamamlayarak finallere gitmeye hak kazandı. Mavi beyazlıların takımı çoğunluğu yıldız kategorisi oyuncularından oluşuyor. Gençler kategorisinde yer alan oyuncuların yaşından iki yaş daha küçük olan Selçuklu Belediyesi oyuncuları ortaya koydukları performans ve oyunlarıyla spor kamuoyunda büyük taktir topluyor. Gençler Hentbol Türkiye şampiyonasında 120 takım arasından finallere kalan Selçuklu Belediyesi Genç Hentbol takımı Türkiye Şampiyonu olarak kupayı şehrimize getirmeyi hedefliyor.
Diğer guruplarda yer alan gurubu ilk iki sırada bitirmeyi başaran takımlar final maçları için İzmir de karşı karşıya gelecek. Final maçları 07-11 Mayıs tarihleri arasında İzmir Bülent Özkul ve Serdar Yereli spor salonlarında oynanacak.
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor

Konspor