Konspor

Torku Konyaspor'un çok özel konukları vardı!

Torku Konyaspor'un çok özel konukları vardı!

Selçuk Üniversitesi Sağlık Hizmetleri MYO Engelli Bakımı ve Rehabilitasyon-Fizyoterapi (SERATEM) programı öğrencilerinin Engelli-Spor ve Farkındalık ve Atmosferin Gözü Ol olarak adlandırılan projeleri Torku Konyaspor'un desteğiyle Kasımpaşa A.Ş. ile oynanan maç öncesinde ve sırasında hayata geçirildi.
 
Öğretim Görevlileri Ahmet Bayrak ve Mustafa Güler'in koordinatörlüğünde gerçekleşen ilk proje olan 'Atmosferin Gözü Ol' da SERATEM programı öğrencileri tarafından işaret dili kullanılarak hazırlanan 'Konyaspor Geliyor Bak' parçası stadyum skorboardundan yayınlandı.
 
Aynı proje kapsamında Selçuklu Mediha-Hasan Tahsin Alaylı Görme Engelliler Okulu öğrencileri maç öncesinde hakemler ve iki takım oyuncuları ile birlikte sahaya çıkarak seremonide hazır bulunurken, seremoni sonrasında tribündeki yerlerini alan görme engelli öğrencilere, SERATEM programı öğrencileri tarafından maç anlatıldı.
 
'Engelli-Spor ve Farkındalık', 'Atmosferin Gözü Ol' projeleri kapsamında Büyükşehir Belediye Stadyumu'nda misafir ettiğimiz öğrenciler, Kasımpaşa A.Ş. maçının galibiyet sevincini yaşarken, maç sonunda takım kaptanı Ali Çamdalı ve oyuncular kendileri ile günün anısına öz çekim gerçekleştirdi.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor

Konspor