Konyaspor Başkanı Ahmet Şan ligin son maçı için ne dedi?

Konyaspor Başkanı Ahmet Şan ligin son maçı için ne dedi?

Süper Lig'in son haftasında Beşiktaş'ı ağırlayacak olan Torku Konyaspor'da Başkan Ahmet Şan, Beşiktaş'ın ligin son maçını İstanbul'da oynaması ile ligli resmi bir teklifin gelmediğini söyledi.

Kontv'de Spor Gündemi programına telefonla bağlanan Başkan Ahmet Şan, federasyonun izninin herşeyden önce geldiğine dikkat çekerek" "Geçen sezon Galatasaray ile Çaykur Rizespor’un benzer bir durumu vardı. Federasyon buna izin vermedi. Bizim edindiğimiz bilgiye göre federasyonun bu yöndeki tutumu devam ediyor. Birinci konu bu. Gerisini fazla konuşmaya gerek var mı bilmiyorum. Velev ki öyle olsa bile bizim kombine bilet almış olan 18 bin taraftarımız var. Onların durumu var. Birçok soru işaretleri olan bir konu. Bence Beşiktaş’ın önce matematiksel olarak şampiyonluğunu garantilemesi lazım. Ondan sonra da federasyon konusu var. Yani birçok bilinmeyeni olan konu."
"TARAFTARIMIZIN ÖNÜNDE BİTİRMEK İSTİYORUZ"
Ligi taraftarlarının önünde oynanacak müsabakayla bitirmek istediklerini belirten Başkan Ahmet Şan, ''Öyle bir istek gelirse bile, bizim için ön planda, bizim kombine almış taraftarımızın hakları ve hukukları var. Öyle bir talepde zaten gelmiş değil" diye konuştu.

"GÖRÜŞME VE ONAY YOK"
Konya’da yapılan bir kahvaltıda Beşiktaş Basın Sözcüsü Metin Albayrak’la konuştuklarını, ligin son haftasında böyle bir durum doğarsa, 'Olimpiyat Stadı'nda bütün gelirleri Torku Konyaspor’a bırakalım’ gibi konuşması geçtiğini ifade eden Başkan Şan, ''Biz de nezaketen, o zaman bir gelsin, demiştik. Bu konu oradan çıktı. Ciddi somut herhangi bir görüşme, onay gibi bir şey yok. Bugün de aynı durumdayız. Değişen bir şey yok" dedi.
"KULÜBÜN BORCUNU SIFIRLAMAK İSTİYORUZ"
Kulübün borcunu bu sezon sıfırlamak istediklerini, Torku Konyaspor’u borçsuz bir kulüp haline dönüştürmeyi amaçladıklarını da dile getiren Ahmet Şan, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Bizim önceliğimiz bu. Eğer çok ciddi rakamlar telaffuz edilir de, kombineli taraftarlarımızın da hakları bir şekilde karşılanırsa, daha sonraki aşaması da federasyon zaten. Bütün bunlar beyin fırtınası. Daha öteye giden bir karar ve görüşme yok. Bizim hiçbir resmi görüşmemiz talebimiz de yok."
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor