"Konyaspor'a Avrupa'da başarılar diliyorum"

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, 2016 yılının en iyi takımı olan Konyaspor’a Avrupa kupalarında başarılar diledi. Kulüp yönetimi ve teknik heyet başta olmak üzere tüm sporcuları, Konyaspor camiasını, taraftarları ve tüm Konyalıları tebrik eden Akyürek, tüm Konyalıları bundan sonraki süreçte Konyaspor’u daha fazla desteklemeye çağırdı.
 
Yaptığı yazılı açıklamada takımı tebrik eden Akyürek, Konya'nın yıllardır hedefi olan Avrupa'ya Konyaspor sayesinde kavuştuğunu belirterek şunları kaydetti:
 
"Doğrudan Avrupa kupasına katılma başarısını yakalamak, bugüne kadar şampiyon olan takımların dışında hiçbir kulübün başaramadığı bir seviyeydi. Torku Konyaspor'a Avrupa'da başarılar diliyoruz. Şimdi Konyalılar olarak bize düşen, bundan sonraki süreçte Konyaspor'u daha fazla desteklemek, kombinelerimizi, lisanslı Konyaspor ürünlerini almaktır. Kulübümüzü bütçe olarak daha fazla güçlendirmemiz gerekiyor."
 
Başkan Akyürek, gelecek yıllar için de sürdürülebilir bir başarı ve güçlü geleceğe yönelik spor altyapısını mutlaka oluşturmak gerektiğini vurgulayarak "Büyük bir şehir olan Konya'ya, Avrupa takımı Konyaspor yakışır. Bu başarı bizleri çok sevindirdi." ifadelerini kullandı.
 
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın