Kick Boks Türkiye Şampiyonası Samsun Da

Kick Boks Türkiye Şampiyonası Samsun Da

Selçuklu Belediyesi Kick Boks takımı Samsun da yapılacak büyükler gençler  Türkiye şampiyonasına gitti. Mavi beyazlılar da hedef birincilik elde ederek milli takıma gitmek. 
 
Türkiye Kick Boks Federasyonu faaliyet programında yer alan büyükler gençler full contack, K-1 contack, lowkick contack Türkiye Şampiyonası 12-22 Mayıs tarihleri arasında Samsun da yapılacak. Şampiyonaya 4 sporcu ile katılacak Selçuklu Belediyesi takımı Samsun'a gitti.
Mavi beyazlılarda +70 kg Aybüke Betül Aras, 60 kg da Numan Mutlu, 60 kg da Yusuf Sevinç gençlerde mücadele edecek. 75 kg da Burak Alparslan Sevinç büyükler kategorisinde zirve mücadelesi verecek. 
Kick Boks takımı Antrenörü Mevlüt Aker şampiyonada 75 ilden 2 bine yakın sporcunun mücadele edeceğini ve sporcuları birbirinden zorlu maçların beklediğini söyledi. Takım olarak sporcularının iyi hazırlandığını belirten Aker, gençler de 3 ve büyüklerde bir sporcusunun yer aldığını birinci olmak için ellerinden geleni yapacakları söyledi. Şampiyonada birincilik elde eden sporcular milli takıma gidecek ve Avrupa ve dünya şampiyonalarında ülkemizi temsil edecek.
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın