Konyaspor'dan ceza ile ilgili yeni açıklama!

Konyaspor'dan ceza ile ilgili yeni açıklama!

 
Torku Konyaspor Basın Sözcüsü Ahmet Baydar  geçtiğimiz pazartesi akşamı Konya Büyükşehir Belediye Stadı’nda oynanan karşılaşmanın ardından TFF temsilcisinin yazdığı rapora ve alınan cezaya isyan etti.
 
Basın Sözcüsü Ahmet Baydar’ın konu hakkında yaptığı açıklama şöyle:
 
"Süper Lig’in 32. haftasında kendi evimizde Kasımpaşa A.Ş ile oynadığımız karşılaşmanın ardından, TFF temsilcisinin raporuna istinaden kulübümüze verilen skandal para cezası ve kuzey tribününe giriş yapan taraftarlarımızın kartlarının bloke edilmesini asla kabul etmiyoruz. Bu haksız ve art niyet izlerinin taşındığı belirgin bir şekilde görülen uygulamanın ivedi şekilde askıya alınmasını istiyoruz.
 
Torku Konyaspor taraftarı Süper Lig'in son iki sezonuna centilmenliği ile damga vurmuşken kendi evimizde oynadığımız ve kazandığımız bir maçın ardından, geriye kalan bütün maçlarda disiplin kuruluna sevk edilmemizi manidar buluyoruz. 
 
Konyaspor her alanda bu yıla damgasını vuran bir kulüp olmuştur. Eski futbolcuların, yöneticilerin, teknik adamların hatırlanması ve taraftarın önünde onure edilmesi, tribün şovları, ilk, orta, lise öğrencilerine sporu sevdirmek ve okuma alışkanlıklarını sürekli hale getirmek için yaptığımız etkinliklerden tutun, Türkiye'nin önemli isimlerinin yeni stadımızda misafir edilmesine kadar futbol seyrini bambaşka bir noktaya taşımaya çalışan kulübümüz, bugün üzülerek müşahede ediyoruz ki, en küçük hadiselerde bile cezalandırılmaya çalışılmaktadır. Konyaspor camiası olarak bu durumu kabullenmekte zorlanıyoruz. Gelinen noktada artık sessiz kalmayacağımızı ve konu hakkında her türlü girişimde bulunacağımızı net bir şekilde ifade ediyoruz.
 
Konyaspor taraftarı son beş maça gelinceye kadar bir tek ceza dahi almamışken, peş peşe gelen cezalar Türk futboluna farklı tatlar kazandırmaya başladığımız şu dönemde şevkimizi kırmaktadır. Herkesin gözü önünde, canlı yayında hakem dövmenin 4 maç ile cezalandırıldığı bir ülkede sezon başından beri istisnasız bütün maçlarda defaatle koro şeklinde söylenen masum bir tezahürat düne kadar TFF yetkilileri tarafından kayıtlara alınmamışken, tribün kültürü olmayan, futbola uzak isimlerin maçlarda görevlendirilmesi neticesinde, çirkin tezahürat gibi algılanıp rapor edilmesi, taraftarlarımızın değil, bu olağan ve sıradan durumu rapor edenlerin ayıbıdır.
 
Spor camiası çok iyi bilmektedir ki; Torku Konyaspor Kulübü olarak bugüne kadar mümkün olduğunca kısır tartışmaların uzağında kalmaya gayret ettik. Futbol ve taraftar dinamiklerini süzmekte, tahlil etmekte zorlanan kişiler yüzünden takımımızın isminin sıklıkla disiplin kurulunda zikredilmesi burada oluşturmaya çalıştığımız hoşgörü iklimine zarar vermektedir.
 
Kısacası, taraflı tarafsız herkes bu yıl elde ettiğimiz başarıyı ve taraftarımızın tribün performansını ödüllendirirken, algı mekanizmasında sorun yaşayan bir yetkili yüzünden, aldığımız bu cezanın art niyetli olduğunun altını özellikle çiziyoruz.
 
Torku Konyaspor Yönetim Kurulu olarak raporda iddia edilen tezahüratın dillendirilmediğini kesinlikle biliyoruz ve ayrıca bu konunun ardında sonuna kadar duracağımızın herkes tarafından bilinmesini istiyoruz. TFF yetkilisi bu karşılaşmayla ilgili yazdığı raporda görevini kötüye kullanmış ve art niyetle hareket etmiştir. Bir kez daha kulübümüzün bu şekilde cezalandırılmasına seyirci kalmayacağımızı ve bahse konu yetkili hakkında yasal yollara başvuracağımızı spor kamuoyuna açıkça duyururuz..."
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın