Konspor

Konyaspor Tahkim Kurulu'na ateş püskürdü!

Konyaspor Tahkim Kurulu'na ateş püskürdü!

 
Konyaspor Basın Sözcüsü Ahmet Baydar, Tahkim Kurulu’nun yaptığımız duruşmalı savunma isteğimizi görmezden gelerek kabul etmemesine sert tepki gösterdi ve kulübümüzün hakkının gasp edildiğini belirterek gerekli tüm yasal hakların kullanılacağını ifade etti.
Ahmet Baydar'ın konu ile ilgili yaptığı açıklama şöyle:
 
“Türkiye Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu’nun Kasımpaşa maçı sonrasında temsilci raporuna dayanarak verdiği para ve tribün cezasına ilişkin itirazımız makul bir gerekçe gösterilmeden reddedilmiştir.
 
Torku Konyaspor Kulübü olarak Tahkim Kurulu’nun bu kararını doğru bulmadığımızı ve kurulun büyük bir hata yaptığını belirtmek durumundayız. Fair-Play’a aday bir taraftar gurubunun bu şekilde cezalandırılmasını ve savunma hakkımızın gasp edilmesini doğru bulmuyoruz. Bu karar son iki sezonun yükselen yıldızı olan Konyaspor taraftarına yapılan en büyük saygısızlıklardan biridir. 
 
Federasyon temsilcisinin o gün o maçta yaşananları değil, gerçekte var olmayanları “tünel etkisiyle” kafasında bir senaryo oluşturarak rapor haline getirmesiyle başlayan, son dönemin en garip ve en acayip ceza süreci maalesef aleyhimize sonuçlanmıştır. Büyük bir hayret ve öfkeyle takip ettiğimiz bu süreçte, Tahkim Kurulu’na yapmış olduğumuz duruşmalı savunma hakkı isteğimiz ise gerekçe gösterilmeden reddedilmiştir. 
 
Türk futbolunda tribünlerden hızlı kaçışlar yaşanırken, Süper Lig’in yüz akı olan Konyaspor taraftarının takımına ve şehrine sahip çıkarak stadyumu doldurması spor kamuoyu tarafından büyük övgü ve takdirle karşılanmıştır. Ancak Tahkim Kurulu’nun savunma yapmamıza bile imkan tanımaması büyük bir talihsizliktir. Konuyla ilgili yasal haklarımızı sonuna kadar kullanacağımızı ve bu kararın ardından hukuki süreci başlatacağımızı kamuoyu ile paylaşırız.
 
Öte yandan Torku Konyaspor-Beşiktaş maçının gün ve saatiyle ilgili yapılan değişiklikler spor kamuoyunda alay konusu olmaktadır. Daha önce 19 Mayıs Perşembe günü oynayacağımız karşılaşma, önce 17 Mayıs Salı’ya alınmış, ardından Beşiktaş Spor Kulübü’nün arzusu üzerine 18 Mayıs Çarşamba günü saat 19:00’da oynanacağına dair haberler basında yer bulmuştur. Gelinen nokta Türk futbolu adına son derece üzücüdür. 
 
Torku Konyaspor Kulübü olarak sezonun son karşılaşmasını TFF'nun resmi sitesinde açıkladığı gibi, Salı günü saat 19:00’da oynamak istediğimizi, bunun dışında teklif edilecek hiç bir gün ve saati kabul etmediğimizi açık ve net bir şekilde spor kamuoyuna duyururuz.
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor