Baydar: İnandırıcılıklarını kaybettiler!

Baydar: İnandırıcılıklarını kaybettiler!

Torku Konyaspor Basın Sözcüsü Ahmet Baydar, Beşiktaş ile oynanacak 34.ve son hafta maçının gününün ve başlama saatinin onayları alınmadan ikinci kez değiştirilmesini anlamakta zorluk çektiklerini belirterek, TFF'nin bu kararlarıyla inandırıcılığını yok ettiğini söyledi.

Açıklamada şu görüşlere yer verildi:

"Federasyonun Torku Konyaspor-Beşiktaş maç saati değişikliği kararlarını camia olarak hayretle ve esefle karşılamaktayız. 

Futbolda alınan kararların inandırıcılığı böylece yok edilmektedir. Federasyonun resmi sitesinde Torku Konyaspor-Beşiktaş maçının günü ve saati dün gece duyurulmuştur. TFF maç saatini 17 Mayıs Salı saat 19:00 olarak resmen açıklamıştır. 

Ancak bu açıklamanın üzerinden 24 saat geçmeden federasyon yine resmi sitesinden bir açıklama daha yaparak maç saatinin değiştiğini duyurmuştur. TFF’nin ilk resmi açıklamasının ardından kulübümüz maçın hazırlıklarına başlamış ve karşılaşmanın saati teknik heyetimize, taraftarlarımıza duyurulmuş buna göre planlamalar yapılmıştır. Maç saatinin onayımız alınmadan yeniden değiştirilmesi bizi bugüne kadar kayıtsız şartsız destekleyen taraftarlarımız önünde zor durumda bırakmıştır. 

Gelinen noktada yeni bir karar değişikliğine gidilme olasılığı, kararın değişmeme olasılığından daha ağır bastığı için bilet satışlarına başlayıp başlamama konusunda da kulüp olarak tereddüt içindeyiz. 

Spor kamuoyu tarafından net olarak bilinmelidir ki; geçtiğimiz Pazar akşamı şampiyonluğunu ilan eden Beşiktaş Kulübü’ne ve yetkili makamlara maç saatiyle ilgili gerekli hassasiyetin gösterileceği tarafımızdan bildirilmiştir. Bu yaklaşımımız ortadayken federasyonun bu tavrını garipsediğimizi ve asla tasvip etmediğimizi kamuoyu ile bir kez daha üzülerek paylaşırız. 

Bu vesile ile Beşiktaş Kulübü’nün şampiyonluğunu da Torku Konyaspor camiası olarak tebrik ederiz..."
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor