Konspor

Aykut Kocaman'dan Milli takım serzenişi!

Aykut Kocaman'dan Milli takım serzenişi!

Beşiktaş'ı 2-1 yenerek sezonu lig üçüncüsü olarak  tamamlayan Torku Konyaspor'da teknik direktör Aykut Kocaman milli takım kadrosunu konusunda serzenişte bulundu.

Oyuncuları kutladı
Maç sonrası yaptığı değerlendirmede Kocaman: "Şampiyonluk nedeniyle Beşiktaş'ı tebrik ediyorum. Keşke daha coşkulu bir ortam olsaydı, seyirciyle beraber bu güzel ortamı kutlasaydık. Çok başarılı bir sezon geçiren Konyaspor'u izleselerdi. Ligin ikinci yarısında en çok puanı toplayan iki takımın müsabakası oldu. 40 puan topladık, ikinci yarının en fazla puanını aldık. Bu bizim için çok çok iyi bir rakam. Bunu başardıkları için Konyaspor futbolcularını, bütün kadroyu canı yürekten kutluyorum büyük ve önemli bir İş yaptılar" dedi.
Beşiktaş'a tebrik
Kocaman Beşiktaş'ı tebrik etmesinin sorulması üzerine "Yarışın içinde iken rekabet olması gerekiyor, maç bittiğinde dost olduğumuzu unutmayalım. Kaybedenin kazananı tebrik etmesi, kazananın da kaybedeni teselli etmesi gerekiyor" dedi.

Hedefinde üzerine çıktık
"Ligi bu şekilde bitirmeyi Sezon başında düşünmemiştik" diyen Kocaman: "Sezon başındaki kadromuz ile bunu düşünmek zordu. 50- 55 puan hedefimizdi. İlk yarıda aldığımız 26 puan iyi gözüküyordu ama oyun içindeki küçük ayrıntılarımız vardı. İlk yarıda 5 istanbul takımına kaybettik. Bunun için takviyeler yapmamız gerektiğini gösterdi bize. Devre arası transferi genelde çok sağlıklı olmaz ama bizim şansımız oldu oyuncularımızdan faydalandık. İkinci yarıda 5 İstanbul takımından üç galibiyet iki beraberlik aldık. İkinci yarıya iyi başladık ve Galatasaray beraberliği onları üçüncülükten ederken bizim önümüzü açtı. 9 maçta 8 galibiyetlik bir seri yakaladık. Bugün Beşiktaş maçıda dahil gelecek sezona kuvvetli bir takım olabileceğimizi, bir şeyler taşıyabileceğimizi gösterdi" dedi.

Milli serzeniş
Kocaman Milli takım oyuncu seçimleri ile ilgilide sorulan soruya "İkinci yarıda sadece 8 gol yemiş ve 40 puan toplamış bir takım var burada ve milli takım kadrosunda bir tane oyuncusu yok" dedi..

konspor
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor