Konspor

Torku Konyaspor'da transfer yasağının sebebi belli oldu

Torku Konyaspor'da transfer yasağının sebebi belli oldu

 
Lig sonuncusu olarak Süper Lig’den düşen Torku Konyaspor’a FİBA’dan transfer yasağı gelirken, bu ceza 40 bin dolar için geldi. Geçen sezon Rasic’e ödenmeyen ücretten dolayı ceza gelirken, başka başvuruların da geleceği öğrenildi 
 
Pusula'nın haberine göre Kabus gibi bir sezon geçirerek, 1. Lig’e düşen Torku Konyaspor’da ödemeler de kapıya dayandı. 1, 5 milyon TL’ye yakın borcunun olduğu açıklanan yeşil-beyazlılara kongre öncesi kötü bir haber de FİBA’dan geldi. FİBA yeşil-beyazlılara transfer yasağı getirirken, ödenecek rakam ise bu kadar için mi ceza alındı dedirtti. Yeşil-beyazlılar 2014-2015 sezonunda kadrosunda yer alan Rasic’in FİBA’ya başvurmasının ardından ceza aldı. Rasic ve menajerinin alacaklarından dolayı ceza aldığı öğrenilirken, bu oyuncuya ödenmeyen rakam da menajeriyle beraber 40 bin dolar.
 
 
YENİ DAVALAR GELEBİLİR
Kongre sürecinin işlediği yeşil-beyazlılarda, kulübün devam etmesi durumunda yeni davaların da gelebileceği öğrenildi. Rasic’e ödenecek para kesinleşirken, yine geçen sezon kadroda bulunan Mayo’nun da FİBA’da dosyasının olduğu dile getirildi. Bu sezon da yabancı oyuncuların alacakları takımda kalırken, bu oyuncuların da alacaklarını tahsil edememesi durumunda FİBA’ya gideceği belirtildi. Yönetim yabancılara ödeme yapmayacağı da daha önce belirtilmişti. Kongrede kulübün devam kararı çıkarsa, bu borçlar yeni yönetim tarafından ödenmek zorunda kalacak.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor

Konspor