Sivasspor’da Otyakmaz güven tazeledi

Sivasspor’da Otyakmaz güven tazeledi

Medicana Sivasspor olağanüstü genel kurulunda delegelerin oylarının tamamını alan Mecnun Otyakmaz güven tazeleyerek 3 yıllığına yeniden başkan seçildi. Otyakmaz, "Uzun yıllarını Sivasspor’a adamış bir yönetim kulübümüzü bu süreçte yönetimsiz bırakıp çok daha kötü durumlara düşmesine fırsat vermemek için Sivasspor’umuza tekrar hizmet etme sorumluluğunu almak zorunda kalmıştır" dedi.

PTT 1. Lig ekiplerinden Medicana Sivasspor olağanüstü genel kurul İl Özel İdaresi toplantı salonunda yapıldı. Kongreye Sivas Valisi Alim Barut, Belediye Başkan Vekili Erdal Karaca, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Faruk Kocacık, İl Emniyet Müdürü Turgay Çalışkan ve çok sayıda delege üyesi katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından denetim raporları, bilanço ve yeni sezon bütçesi oy birliği ile ibra edilerek kabul edildi.
Kongrede delege üyelerine sesleyen Otyakmaz, "11 yıllık Süper Lig maceramızın 3 yılında kümede kalma mücadelesi, 3 yılda da ülkemizi Avrupa kupalarında temsil etme mücadelesi verdik. 4 sezon ise ligi orta sıralarda tamamladık. Bu sezon dramatik bir şekilde küme düştük. Elimizden gelen bütün mücadelemizi vermemize rağmen bu gidişatı engelleyemedik. İhtiyaç olduğunu düşündüğümüz anlarda hoca değişiklikleri hamlelerimizi gerçekleştirdik. Fakat ihtiyacımız olan galibiyet serisini hiç yakalayamadık. Her maçta en az bir futbolcumuz sonuca etki edecek hatalarda bulundu. Bazı maçlarımızda da sonuca hakemler etki etti. Her şey bir tarafa sadece Akhisar karşılaşmasında kalecimizin 90’ıncı dakikada hatasından yediğimiz gol olmasa Fenerbahçe maçını kazanıp ligde kalabilecektik. Neticede son hafta elimizden gelen mücadeleyi göstermemize rağmen kaderin önüne geçemedik ve takımımız küme düştü" dedi.

"TAKIMIMIZIN KÖTÜ GİDİŞİNE ’DUR’ DİYEMEDİK"
Takımın kötü gidişine dur diyemediklerini belirten Otyakmaz, "Transferlerimizden istediğimiz karşılığı alamadık. Hoca ve futbolcu tercihinde hata yapmış olabiliriz. Ancak devre arası transfer döneminde şehrimizin dinamiklerine vermiş olduğumuz mesajlarda desteğe ihtiyacımız olduğunu denklare etmiştik. Maalesef karşılık alamadık. Buna da ’Nasılsa yönetim halleder’ anlayışının neden olduğunun farkındayım. Çünkü yönetim daha önce bu durumdan kurtulmayı başarabilmişti. Yönetime olan bu güven şehri rehavete itti. Ancak devam eden kötü süreçten sonra verilen destekte bu süreci düzeltemeye maalesef yetmedi. 12 yıllık başkanlık süremde en üzüldüğüm konulardan biri 4 Eylül Stadyumu’nda gerçek bir taraftarlık bilinci oluşturamamış olmamızdı. Özellikle Passolig’den sonra taraftar sayımızda önemli düşüşler oldu, bazı maçlarımızı 3 bin taraftarımızla oynamak zorunda kaldık. En önemli maçlarımız stadımız dolmadı. Özellikle Akhisar maçında neredeyse boş tribünlere oynamak zorunda kaldık. Ve o travmatik son dakika golünden sonra yapılan olumsuz tezahüratlar yönetim kurulumuzda güven bunalımına, bıkkınlık ve yılgınlığa yol açtı. Bizler başarıda nasıl alkışlanıyorsak, başarısızlıkta da bir takım eleştiri ve protestoları doğal karşılayacak olgunluğa sahip bir yönetimiz" diye konuştu.

"ÖNÜMÜZDE ZORLU BİR SÜREÇ VAR"
Akhisar Belediyespor maçının sonunda bazı kısım taraftarlarının kötü tezahüratlarını hatırlatan Otyakmaz, "Sivasspor üzerinde bir takım emellerini hiçbir zaman gerçekleştirememiş ve bir grup, içlerindeki kötü duyguları iftiralarıyla tezahüratlara dönüştürünce yönetim kurulumuz olağanüstü genel kurul kararı aldı. Bu kararı alırken amacımız daha iyi hizmet yapabilecek dostlarımızın önünü açmak, Sivasspor’ varsa bir zararımız onu sonlandırmak ve yeni bir heyecan yeni bir yapılanmaya fırsat tanımaktı. Fakat gelin görün ki bırakın delegeyi, Passolig’i bile olmayan bu kifayetsiz muhterislerin amaçlarını yapıcılıktan uzak sadece yıkıma odaklı olduğunu bir kez daha anlamış olduk. Uzun yıllarını Sivasspor’a adamış bir yönetim kulübümüzü bu süreçte yönetimsiz bırakıp çok daha kötü durumlara düşmesine fırsat vermemek için Sivasspor’umuza tekrar hizmet etme sorumluluğunu almak zorunda kalmıştır. Ancak önümüzde çok zorlu bir süreç var. Kesinlikle destek olmadan bu sürecin altından kalkamayız. Her ne kadar geçtiğimiz yılı ekonomik olarak borçsuz bir şekilde kapatmış olsak da önümüzdeki yıl devam eden sözleşmelerden kaynaklı önemli miktarda paraya ihtiyacımız bulunmaktadır" şeklinde konuştu.
Otyakmaz, bazı önemli futbolcuları satmak zorunda olduklarını ifade ederek, sözlerini şu şekilde sürdürdü:
"Bu yönetimin devam etmesi yönünde telkinlerde bulunan maddi ve manevi yanınızdayız diye devam etmemizi isteyen sivil toplum örgütleri, kamu kuruluşlar ve iş adamlarımıza sözlerini tekrar hatırlatmak istiyorum. Ayrıca, taraftarımızın son maçımızda küme düşmemize rağmen dünyada spor camiasında nadir görülen bir olgunlukla takımımıza ve yönetim kurulumuza yapmış oldukları tezahüratlar nedeniyle teşekkür etmek istiyorum. Taraftarımızın bu olgun davranışı tüm dünyaya ve ülkemize örnek olmuş ve Sivas halkının ne kadar anlayışlı delikanlı olduğunu dünyaya bir kez daha göstermiştir."
Otyakmaz, daha sonra 138 delegenin tamamının oyunu alarak başkanlığa yeniden seçildi. Mecnun Otyakmaz’ın başkanlığında oluşan yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:
"Erdoğan Bozatlı, Mehmet Oflaz, Volkan Uygunuçarlar, Şefik Yalvaç, Alper Kılınç, Bahattin Eken, Sabri Çevik, Elaattin Akyüz, Ekrem Munar, Halit Yazıcı, Ömer Sepet, Uğur Akkuş, Erdal Yılmaz, Muhammet Şeker, Turan Ünal, Yusuf Ziya Kurt, Mehmet Poyraz, Mehmet Ali Topal, Faruk Taşseten."
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın