Aykut Kocaman'ın öğrencileri deplasman rekoru kırdı

Aykut Kocaman'ın öğrencileri deplasman rekoru kırdı

 
Torku Konyaspor, bu sezon dış sahada topladığı 26 puanla 4. sırada yer aldı ve geçmiş yıllara göre oldukça başarılı bir grafik sergiledi
Spor Toto Süper Lig’in 2015-2016 sezonunda önemli bir başarı elde eden ve topladığı 66 puanla ligi 3. sırada kapatan Torku Konyaspor, dış sahada geçmiş yıllara nazaran çok daha başarılı bir grafik sergiledi.

Torku Konyaspor'un deplasmanda kazandığı puanlar
Yeşil-beyazlı ekip, 66 puanın 26’sını deplasman maçlarından toplayarak son yılların en fazla dış sahada puan topladığı sezonu yaşadı. Bu anlamda ligin de 4.’sü olan Konyaspor, farklı bir kategoride önemli bir başarıya daha imza attı.

Süper Lig’de 17 dış saha mücadelesine çıkan Konyaspor, 7 galibiyet, 5 beraberlik ve 5 mağlubiyet aldı. Deplasmandaki puan kayıplarının büyük bir bölümünü ilk yarıda yaşayan Konya ekibi, bu periyotta 18 puan yitirdi. İkinci yarıda 8 deplasman maçına çıkan Kartallar, sadece 7 puan kaybetti.
Yeşil-beyazlılar, özellikle ikinci yarıdaki çıkışıyla iç, dış saha demeden puanlarını topladı.
Aykut Kocaman ile Torku Konyaspor'un deplasman karnesi
Yeşil-beyazlılar, bu sezon dış sahadan 26 puan toplarken geçmiş yılların kat ve kat üstüne çıktı. Konyaspor’un en önemli sorunu olarak gösterilen dış sahada puan toplayamama sıkıntısı bu yıl itibariyle de çözülmüş gözüküyor. Aykut Kocaman ve öğrencileri, tarihi sezonda tüm başarıları hanesine yazdırdı. Yeşil-beyazlılar, süper ligde mücadele ettiği 2014-2015 sezonunda 15 puan, 2013-2014 sezonunda 12 puan ve 2010-2011 yılında ise sadece 9 puan toplayabilmişti.

Süper Lig'de deplasmanda en çok puan toplayan takım
2015-2016 sezonunun lideri Beşiktaş oldu. Dış sahada 36 puan toplayan siyah-beyazlılar, bu alanda birinci oldu ve kazanılan şampiyonluğa büyük katkı sağladı.
Fenerbahçe deplasmanda 29 puan ve Osmanlıspor 27 puan toplayarak 3. sırada yer aldı.
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın