Başkan Ahmet Şan Konyaspor'un hedefini açıkladı!

Başkan Ahmet Şan Konyaspor'un hedefini açıkladı!

Spor Toto Süper Lig’i 66 puanla 3. sırada tamamlayarak tarihinin en iyi sezonunu geçiren Torku Konyaspor gelecek yıllarda üst sıralarda kalmayı hedefliyor. 
Torku Konyaspor Kulüp Başkanı Ahmet Şan yaptığı açıklamada, rüya gibi bir sezon geçirdiklerini aktararak, "Taraftarlarımızla, oynadığımız futbolla ve kırılan rekorlarla Konyaspor tarihinin en iyi sezonunu geçirdik. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Şehir olarak birlik beraberlik içerisinde bunu başardık. Yönetim, taraftar, basın ve şehrin ileri gelenlerin yani herkesin bu çorbada tuzu var. Biz bu tabloyu tekrarladığımız sürece başaramayacağımız bir şey yok. Konyamız böyle bir başarıyı daha önceden de alabilirdi ama 2007 yılında biz görevi bırakmıştık. Daha sonra kulübü 42 milyonluk bir borçla devraldık. Bu borcu hala bitiremedik ama bu sezon inşallah bu borcu sıfırlamayı düşünüyoruz. Tüm bunlara baktığımızda büyük bir başarı ortaya çıkıyor. Bunun anlamı olması için buralarda kalıcı olmak lazım. Önümüzdeki en az 3 sene boyunca biz ilk 5’in içerisinde yer almamız lazım. Daha sonra başka hedefleri telaffuz edebiliriz. Şimdilik biz bu sezonki başarımızla yetiniyoruz” dedi.
 
“2023 HEDEFİNİ ÖNÜMÜZDEKİ YILLARDA SOMUT BİR ŞEKİLDE KONUŞACAĞIZ”
Gelecek sezonda çok dikkatli olmaları gerektiğini anlatan Şan, “Bizim öyle çok büyük hedeflerimiz yok. İlk hedefimiz ekonomik olarak rahatlamayı istiyoruz. Sonrasında Konyapsor’un kendi imkanlarıyla ve gelirleriyle Süper Lig’de kalıcı olmasını sağlamamız gerekiyor. Özellikle genç takımdan ve pilot takımdan genç oyuncuları kadroya dahil etme konusunda, borcun azaltılmasıyla, giderlerden kurtulma noktasında adımlar atılıyor. Ekonomik gücü sağladıktan sonra Büyük Konyaspor projesinin gerçekleşebileceğini düşünüyorum. 2023 hedefini önümüzdeki yıllarda somut bir şekilde konuşacağız” diye konuştu.
 
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın