Konspor

Yönetim oy birliği ile ibra edildi!

Yönetim oy birliği ile ibra edildi!

Fenerbahçe Spor Kulübü Derneği'nin 2015 yılında gider fazlasının 55 milyon 736 bin 537 lira olduğu açıklandı.
 
Ülker Sports Arena'da gerçekleştirilen Fenerbahçe Kulübü Olağan Mali Genel Kurulu'nda, sarı-lacivertli kulübün denetleme kurulu üyesi Doğan Yeşin, denetleme kurulu raporunu okudu.
 
Yeşin, Fenerbahçe Spor Kulübü Derneği'nin 2015 yılı gelirler toplamının 214 milyon 807 bin 901 lira olduğunu belirtti. Sarı-lacivertli kulübün denetleme kurulu üyesi, toplam giderin ise 270 milyon 544 bin 438 lira olduğunu kaydetti. Yeşin, bu raporlar doğrultusunda Fenerbahçe Spor Kulübü Derneği'nin gider fazlasının 55 milyon 736 bin 537 lira olduğunu ifade etti.
 
Sarı-lacivertli kulübün, 2015 yılı olağan genel kurulunda kabul edilen bütçesinin 240 milyon 574 bin lira olduğunu hatırlatan Yeşin, bütçe sınırları içinde kalındığını duyurdu. Yeşin, bütçe dışı harcamaların giderlerden düşülmesi sonucu 2015 yılı giderlerinin 232 milyon 121 bin 255 lirası olduğunu aktardı.
 
Bütçeyle ilgili detaylı açıklamalar yapan Yeşin, konuşmasının sonunda yönetim kurulunun faaliyet ve hesaplarından dolayı ibra edilmesinin genel kurul üyelerinden talep etti.
 
 Yönetim ibra edildi
 
Olağan mali genel kurulda yönetim ve denetleme kurulu faaliyetleri ayrı ayrı oybirliğiyle ibra edildi.
 
Öte yandan yüksek divan kurulu başkanı Vefa Küçük, 2016 yılı bütçesinin üyelere ulaştırılan kitapçıkta yazdığı için okunmadan oylanması talep etti. Bu talep üyeler tarafından oybirliğiyle kabul gördü. Sarı-lacivertli kulübün 235 milyon 750 bin lira olarak açıklanan 2016 yılı bütçesi de kongre üyeleri tarafından oybirliğiyle kabul edildi.
 
Kongre üyeleri, Albaraka Türk Katılım Bankası'yla yapılan finans anlaşması, kulüp için gerekli görülen her türlü gayrimenkul yatırımlarının yapılması, gayrimenkul satın alınması, satılması, satın alma için her türlü kredinin teminine de kabul oyu verdi.
 
Yönetim kurulu tarafından gerekli görülen şubelerin kapatılması hususunda yönetim kuruluna yetki verilmesi de üyeler tarafından kabul edildi.
 
 Aziz Yıldırım, Muhammed Ali'yi unutmadı
 
Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, 74 yaşında hayatını kaybeden efsane boksör Muhammed Ali'nin vefatına üzüldüğünü söyledi.
 
Kongre üyelerine kendilerini ibra ettiğini için teşekkür eden Yıldırım, efsane boksör Muhammed Ali için şunları kaydetti:
 
"Devrimci bir Müslüman olan Muhammed Ali'nin kaybından üzüntümüzü belirtmemiz lazım. 1967 yılında devrim niteliğinde 'Vietnam'a gitmem' diyen adamın acısını kalbimde hissediyorum. Sabah 5'te kalkarak onun maçlarını izleyerek boksu sevdik."
 
Aziz Yıldırım'ın açıklamalarından sonra olağan mali genel kurul sona erdi.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor