Konya türküsüyle millilere beste!

Konya türküsüyle millilere beste!

Eskişehir'de 10 yıl önce tamamen gönüllülük esasıyla kurulan ve pek çok meslekten 35 kişinin oluşturduğu Bando Es-Es, Fransa'da düzenlenecek 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda (EURO 2016) mücadele edecek A Milli Futbol Takımı için "Biz bitti demeden bitmez" isimli, Konya türküsüyle özel beste yaptı.  

Bando Es-Es'in kurucularından Ali Ulusoy, Eskişehir Atatürk Stadı'nda yaptığı açıklamada, 15 kişilik bir kadroyla 11 Haziran'da Fransa'ya gideceklerini belirterek, A Milli Futbol Takımı'nın 12 Haziran'da Hırvatistan ile yapacağı maçta tribünden ay-yıldızlı takıma destek vereceklerini kaydetti.
 
Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim'in "Biz bitti demeden bitmez" sözünü anımsatan Ulusoy, şöyle konuştu:
 
"Biz de o sözleri geliştirdik. 'Bize anlı şanlı Türkler demişler. Türkler bitti demedikçe bitmez bu işler' sözlerini ekledik. Bir Konya türküsünün müziği üzerine beste yaptık. Milli takımımızın maçlarında taraftarımızla seslendireceğimiz bestemizi bütün dünya duyacak. İki bestemiz daha var. Tamamen Türkçe eserlerden oluşan 14 parçalık repertuvar hazırladık. Antrenmanları da izleyebilirsek, takımımız coşturmak istiyoruz."
 
Ulusoy, maçların dışında Fransa'da sokak konserleri de vereceklerini sözlerine ekledi.
 
Bando Es-Es grubu daha sonra "Biz bitti demeden bitmez" adlı besteyi birlikte seslendirdi.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın