Ömer Ali Şahiner için Fenerbahçe ve Beşiktaş devrede!

Ömer Ali Şahiner için Fenerbahçe ve Beşiktaş devrede!

Konyaspor’un başarılı oyuncusu Ömer Ali Şahiner’i Fenerbahçe ve Beşiktaş yeniden gündemine aldı.

Özellikle sarı-lacivertli kulüp, Gökhan Gönül’ün ardından Ömer Ali için oldukça ciddi olduğu iddia edildi

Futbol Arena'nın haberine göre Atiker Konaspor’un yıldız futbolcusu Ömer Ali Şahiner için transfer savaşı başladı. Üç büyüklerin dışında Trabzonspor’un da talip olduğu bilinen Ömer Ali için en ciddi ekip Fenerbahçe olduğu iddia edildi. Gökhan Gönül’ü kaybeden sarı-lacivertli ekip, mali açıdan uygun olan yerli transferde Konyaspor ile görüşmek istiyor. Bu anlamda Ömer Ali için devreye giren Fenerbahçe, hafta içerisinde teklifte bulunacak. Ömer Ali için bir diğer kulüp Beşiktaş’ın da devrede. Gökhan Gönül transferini gerçekleştiremediği takdirde Beşiktaş da yeşil-beyazlıların başarılı futbolcusunu kadrosunda düşünüyor.
Hücum yönü oldukça kuvvetli olan Ömer Ali, Aykut Kocaman ile birlikte savunma yönünü de oldukça geliştirdi. Kocaman ile birlikte küllerinden yeniden doğan Ömer Ali, ligin de en önemli oyuncuları arasında gösteriliyor. Sağ kanadın yanı sıra sağ bekte de görev alabilen 24 yaşındaki futbolcu, geleceğe yatırım olarak da en önemli isim olarak göze çarpıyor.
Konyaspor alt yapısında yetişen Ömer Ali, 4 sezondur Konyaspor formasını giyiyor. Her geçen yıl istikrarlı bir grafik ortaya koyan başarılı oyuncu, artan performansıyla da dikkatleri çekmeye devam ediyor. Yeşil-beyazlı ekiple 2017’ye kadar sözleşmesi bulunan Ömer Ali Şahiner, geçtiğimiz sezon
33 maçta 3 gol 6 asistlik bir performans sergilemişti.

UEFA ile finansal fair play kapsamında anlaşma imzalayan Fenerbahçe, yeni sezon için kadrosunu belli bir bütçede oluşturacak. Bu kapsamda bütçeyi aşmak istemeyen ve ilk olarak ligi tanıyan yerli oyuncuları gözüne kestiren sarı-lacivertli ekip, Konyaspor’un yıldız oyuncusu Ömer Ali için düğmeye
bastı. Gökhan Gönül ile para konusunda anlaşamayarak sözleşme yenilemeyen Fenerbahçe, Ömer Ali için kulübe iyi bir teklifte bulunarak kadrosuna katmak amacında.

Yeni sezon için yapılması gereken takviyeler konusunda yoğun bir program hazırlayan Vitor Pereira, Ömer Ali için de sıcak baktığı öğrenildi. Özellikle mali açıdan zorda olan kulübün bütçesini zorlamak istemeyen Pereira, bunun için genç ve gelecek vaat eden oyuncuları kadroya dâhil etmekten yana.
Ligde yaşanan gerginliği unutan Pereira, Ömer Ali için bizzat rapor verdiği iddia edildi.

Başarılı oyuncu için önümüzdeki haftalarda Fenerbahçe yönetiminin girişimlerde bulunması bekleniyor. Süper ligden birçok ekibin Ömer Ali için  devrede olduğu bilinirken, sarı-lacivertli ekipte bu anlamda iyi bir teklifle işi bitirmek istiyor.

Fenerbahçe’den ayrılan Gökhan Gönül için ikna etme çabalarını sürdüren Beşiktaş, bu transferi gerçekleştiremediği takdirde Ömer Ali için devreye girecek. Yerli futbolcuları radarına alan Beşiktaş, Ömer Ali için de oldukça istekli.
 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın