EURO 2016'da gözaltılar devam ediyor

EURO 2016'da gözaltılar devam ediyor

Avrupa Futbol Şampiyonası'nda (EURO 2016) taşkınlık yapmalarından şüphe edilen 6 Rus taraftar daha sınır dışı edilmek üzere gözaltına alındı.
 
Fransız emniyetinden yapılan açıklamada, Mandelieu-la-Napoule kasabası yakınlarında, 43 Rus taraftarı taşıyan otobüsün durdurularak arama yapıldığı belirtildi.
 
Bazı Rus taraftarların kimlik kontrolüne karşı koyması üzerine, yakın mesafedeki Marsilya kentindeki Rus konsolosunun çağrıldığı belirtildi. Bu taraftarlar arasından 6'sı, ''kamu düzenini tehdit ettikleri ''gerekçesiyle Nice ve Marsilya kentlerindeki karakollarda gözaltına alındı.
 
İngiliz taraftarlarla Marsilya kentinde geçen cumartesi günü kavga eden holiganlar arasında söz konusu 6 kişinin de yer aldığı tahmin ediliyor.
 
Cumartesi günkü kavgada çoğu İngiliz vatandaşı olmak üzere 4'ü ağır 35 kişi yaralanmış ve kavgaya karışan 10 kişi, Marsilya'da 2 ay ile 1 yıla kadar değişen hapis cezalarına çarptırılmıştı.
 
Bu sabah Marsilya yakınlarında bulunan Mandelieu'de bir otele düzenlenen baskında da 29 Rus taraftar sınır dışı edilmek üzere havaalanına yönlendirilmişti.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın