Konyaspor'a Pilot Takımın katkısı artıyor!

Konyaspor'a Pilot Takımın katkısı artıyor!

Atiker Konyaspor’a pilot takımın katkısı artıyor.

Son 3 sezonda Anadolu Selçukspor’dan Konyaspor’a birçok oyuncu alındı 
 
 
Atiker Konyaspor’da 2012-2013 sezonundan bu yana uygulanmaya başlanan ‘Pilot Takım Sistemi’ meyvelerini vermeye devam ediyor.

Konya Torku Şekerspor’u devralarak takımının ismini Anadolu Selçukspor yapan yeşil-beyazlı kulüp, genç oyuncuları bu kulüpte değerlendiriyor. Son sezonlarda birçok oyuncu, Yavru Kartal’dan yetişerek Konyaspor kadrosuna dahil oldu.

Anadolu Selçukspor’da tecrübe kazanan Volkan Fındıklı, Abdülkerim Bardakçı, Vedat Bora, Halil İbrahim Sönmez, Can Demir Aktav, Konyaspor’a katılan isimler oldu.

Kartal, son olarak genç savunma oyuncusu Can Demir Aktav ile 3 yıllık sözleşme imzaladı. Yeşil-beyazlı kulüp bu sistemle kendi oyuncusunu kendi yetiştiriyor ve dış transfere çok fazla ihtiyacı kalmıyor.

Aynı zamanda maddi anlamda da kazanan Konyaspor oluyor. Halen Anadolu Selçukspor’da kiralık olarak forma giyen çok sayıda oyuncu yer alıyor. Yavru Kartal’da forma giyen İsmail Güven, Aykut Uluç, Tufan Özbokurt, Ali Dere, Okan Derici, Emre Yılmaz, Oğuzhan Demirci Konyaspor’un sözleşmeli oyuncuları. Konyasporlu Ömer Ali Şahiner ile İshak Çakmak da eski adıyla Torku Şekerspor altyapısından yetişen isimler oldu. 

Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın