Konya'da ikinci kez Basketbol'a kilit vuruluyor!

Konya'da ikinci kez Basketbol'a kilit vuruluyor!

Sezon sonunda ligi son sırada bitirerek alt lige düşen Torku Konyaspor Basket yönetimi genel kurulda aday olmama kararı almıştı. Geçtiğimiz hafta yapılan kongrede çoğunluk sağlanamadığı için genel kurul 18 Haziran tarihine ertelenmişti. Ertelemenin ardından genel kurul yapıldı. Yapılan genel kurul öncesi bir liste hazırlanıyor iddiaları boşa çıktı ve aday olan kimse çıkmadı.
 
ŞİMDİ NE OLACAK?
Mevcut yönetimin aday olmadığı kongrede kimsenin aday olmaması üzerine dernek yönetimi Hakan Faydasıçok başkanlığındaki yönetime kaldı. Konuyla ilgili açıklama yapan basın sözcüsü Tunahan Turhan, “Şu andan itibaren yasal prosedür işleyecek. Biz yönetime devam edeceğiz, kulübü feshetme süreci başlayacak. Bu süreç içerisinde yönetime talip olan olursa genel kurul yaparak yönetimi devredeceğiz. Olmazsa kulüp kapanacak.” dedi.
 
1 Temmuz’da katılım payı ödenecek
Kulübün yönetimine talip olan kimse çıkmayınca kulübün önümüzdeki sezon ne yapacağı da merak konusu oldu. Önümüzdeki yıl Basketbol 1. Ligi’nde mücadele edecek Dev Kartal’ın 1 Temmuz’a kadar lige katılım payı ödemesi gerekiyor. Yeşil-beyazlılar bu parayı ödememesi durumunda önümüzdeki sezon ligde olmayacak. Mevcut yönetim maddi sıkıntılardan dolayı bu ücreti ödemeyi düşünmüyor ancak gerekli maddi destek bulunması halinde bu ücret ödenecek ve ligde mücadele etmek için hazırlıklar başlayacak.

Daha öncede olmuştu
Konya'da daha öncede Kombassan Konyaspor kulübü lige katılım payı ödenememesi nedeni ile faaliyetleri durdurmuş sonrasında kulüp kapanmıştı. 
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın