Konyaspor taraftarlarını bu haber çok üzecek!

Konyaspor taraftarlarını bu haber çok üzecek!

Fransa'da düş kırıklığı yaşatan A Milli Takım'ın patronu Fatih Terim'in "Gereğini yapacağım" sözlerinden sonra futbol kulisleri kazan gibi kaynamaya başladı. İlk iki maçta puan alamayan, gol atamayan ve şansını Çek maçına bırakan ay-yıldızlı takımın teknik patronu Fatih Terim'in ayrılacağı, ardından Galatasaray'ın başına geçeceği, yerine de 2018 Dünya Kupası elemeleri için Konyaspor'u çalıştıran Aykut Kocaman'ın geçeceği iddia edildi. Terim, hafta içerisinde basınla yaptığı sohbette de, "Benle ya da bensiz bu takım devam edecek" diyerek ilk ayrılık sinyalini vermişti.
 
 
OPERASYON TEMMUZ AYINDA BİTER
Bilindiği gibi Fatih Terim'in 2020'ye dek TFF ile sözleşmesi bulunuyor. Ancak "Mutluyum" söylese de daimi ayrılık sinyali veren Fatih Terim'in "Gideceğim" demesi halinde konu Yıldırım Demirören federasyonu tarafından masaya yatırılacak.
Türkiye Futbol Direktörü olarak göreve devam eden Terim'in gidişine mani olunamaması halinde derhal Aykut Kocaman ile temasa geçilecek. Geçen sezon Konyaspor'da müthişler yapan Kocaman ile Yeşil-Beyazlılar 2 yıllık sözleşme imzalamıştı. Ancak TFF'nin Konya'yı ve Aykut Kocaman'ı ikna etmesi bekleniyor. İddialar doğru çıkarsa Temmuz ayında bu operasyon gerçekleşecek.
 
20 MİLYON EURO'LUK ÖZEL BÜTÇE
Salı günü Çek Cumhuriyeti ile kader maçına çıkacak olan A Milli Takım'da bozulan hava transfer ve muhtelif iddialarla iyice gün yüzüne çıkarken Fatih Terim'i ikna etmek için Dursun Özbek, transferde gerekirse 20 milyon Euro'luk bütçe oluşturacak.
 
İSTİFA HALİNDE TAZMİNAT YOK
TFF, 13 Kasım 2013 tarihinde Fatih Terim ile 5+2 yıllık sözleşme imzaladı. Buna göre Terim, ilk 5 sene içinde gönderilmesi halinde kademeli olarak tazminat adalet ediyor. Örneğin ilk sene Terim kovulmuş olsa TFF, 12 milyon Euro tazminat ödemeye mahkum olacaktı. Bu rakam her sene düşerken istifa halinde ise tazminat yok.
 
TFF, 13 Kasım 2018 tarihinden bir ay evvel Terim'in sözleşmesindeki 2 yıllık opsiyonu kullanmama hakkına sahip. Mukaveleye göre Fatih Terim'e her sene için 3.5 milyon Euro yıllık ücret ödeniyor. Bu meblağ 12 taksitte Terim'in hesabına yatırılıyor. Fatih Hoca, EURO 2016'da en çok ücret alan üçüncü antrenör.
 
KOCAMAN TECRÜBE
Aykut Kocaman, İstanbulspor'da başladığı teknik adamlık kariyerinde bir çok Anadolu kulübü ile çalışırken Fenerbahçe'de 2011 senesinde ilk şampiyonluğuna imza attı.

Geçen sezon Konyaspor ile tarih yazan ve Yeşil-Beyazlı takımı Avrupa Kupaları'na taşıyan Kocaman, kariyerinde Sarı Lacivert Fenerbahçe ile de UEFA Avrupa Ligi'nde yarı final oynadı, Benfica'ya elendi


(Kaynak: Akşam)
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın