UEFA Avrupa Ligi'nde eşleşmeler belli oldu

 UEFA Avrupa Ligi'nde eşleşmeler belli oldu

UEFA Avrupa Ligi'nde 2016-17 sezonu 3. ön eleme turu eşleşmeleri belli oldu.
 
İsviçre'nin Nyon kentindeki UEFA merkezinde yapılan çekilişte, Türkiye'den Medipol Başakşehir ve 2. ön eleme turunda Moldova'nın Zimbru takımıyla mücadele eden Osmanlıspor'un da yer aldığı 3. ön eleme turu eşleşmeleri belirlendi.
 
Buna göre, ikinci kez Avrupa kupalarında mücadele edecek Medipol Başakşehir, Hırvatistan takımı Rijeka ile karşılaşacak.
 
Deplasmanda oynadığı ilk maçta Zimbru ile 2-2 berabere kalan Osmanlıspor ise 2. ön eleme turunu geçmesi halinde Maccabi Haifa (İsrail) - Nomme Kalju (Estonya) eşleşmesinin galibinin karşısına çıkacak.
 
İlk maçların 28 Temmuz, rövanşlarının 4 Ağustos'ta oynanacağı UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turu eşleşmeleri şöyle:
 
RoPS Rovaniemi (Finlandiya)/Lokomotiva Zagreb (Hırvatistan) - Vorskla (Ukrayna)
 
Saint-Etienne (Fransa) - AEK (Yunanistan)
 
Cliftonville (Kuzey İrlanda)/AEK Larnaca (Kıbrıs Rum Kesimi) - Spartak Moskova (Rusya)
 
Pandurii Targu Jiu (Romanya) - Kairat (Kazakistan)/Maccabi Tel-Aviv (İsrail)
 
Vojvodina (Sırbistan)/Connah's Quay (Galler) - Dinamo Minsk (Belarus)/Saint Patrick's Athletic (İrlanda Cumhuriyeti)
 
Partizan (Sırbistan)/Zaglebie Lubin (Polonya) - Stromsgodset (Norveç)/Sonderjyske (Danimarka)
 
Austria Wien (Avusturya)/Kukesi (Arnavutluk) - Shirak (Ermenistan)/Spartak Trnava (Slovakya)
 
Hertha Berlin (Almanya) - Brondby (Danimarka)/Hibernian (İskoçya)
 
West Ham United (İngiltere) - Shakhtyor Soligorsk (Belarus)/Domzale (Slovenya)
 
Luzern (İsviçre) - Sassuolo (İtalya)
 
AIK (İsveç)/Europa (Cebelitarık) - Panathinaikos (Yunanistan)
 
Medipol Başakşehir (Türkiye) - Rijeka (Hırvatistan)
 
Videoton (Macaristan)/Cukaricki (Sırbistan) - Midtjylland (Danimarka)/Vaduz (Liechtenstein)
 
Levadia (Estonya)/Slavia Prag (Çek Cumhuriyeti) - Rio Ave (Portekiz)
 
Zimbru (Moldova)/Osmanlıspor (Türkiye) - Maccabi Haifa (İsrail)/Nomme Kalju (Estonya)
 
Heracles (Hollanda) - Arouca (Portekiz)
 
Piast Gliwice (Polonya)/Göteborg (İsveç) - Beroe (Bulgaristan)/HJK Helsinki (Finlandiya)
 
Birkirkara (Malta)/Hearts (İskoçya) - Krasnodar (Rusya)
 
Aberdeen (İskoçya)/Ventspils (Letonya) - Maribor (Slovenya)/Levski Sofya (Bulgaristan)
 
Debrecen (Macaristan)/Torpedo (Belarus) - Rapid Wien (Avusturya)
 
Admira Wacker (Avusturya)/Kepez (Azerbaycan) - Slovan Liberec (Çek Cumhuriyeti)
 
AZ Alkmaar (Hollanda) - Giannina (Yunanistan)/Odds BK (Norveç)
 
Lille (Fransa) - MTK Budapeşte (Macaristan)/Gebele (Azerbaycan)
 
Genk (Belçika)/Buducnost (Karadağ) - Hacken (İsveç)/Cork City (İrlanda Cumhuriyeti)
 
Gent (Belçika) - Viitorul (Romanya)
 
Slovan Bratislava (Slovakya)/Jelgava (Letonya) - Omonia (Kıbrıs Rum Kesimi)/Beitar Kudüs (İsrail)
 
Oleksandriya (Ukrayna) - CSMS Iaşi (Romanya)/Hajduk Split (Hırvatistan)
 
Neftçi Bakü (Azerbaycan)/Shkendija (Makedonya) - Mlada Boleslav (Çek Cumhuriyeti)
 
KR Reykjavik (İzlanda)/Grasshoppers (İsviçre) - Apollon (Kıbrıs Rum Kesimi)
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın