Satrançta ilk hamleler Ersöz ve Tulay’dan

Satrançta ilk hamleler Ersöz ve Tulay’dan

 
2016 Türkiye Kulüpler Satranç Şampiyonası ve Türkiye Satranç Birinci Ligi, 17 Temmuz 2016 tarihinde eş zamanlı olarak Konya'da başladı.

Turnuvanın ilk hamleleri Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Ömer Ersöz, Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay’dan geldi.

Türkiye Kulüpler Satranç Şampiyonası'nda 42 il ve KKTC'den 68 takım ve 948 sporcu; Türkiye Satranç Birinci Ligi'nde ise 17 ilden 24 takım ve 315 sporcumuzun hamle yapacağı turnuvaların açılış töreni; Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Ömer Ersöz, Türkiye Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay, Konya Basın Yayın Enformasyon Müdürü Cemil Paslı, TSF Başkan Vekili Prof. Dr. Yusuf Doğruer, Asbaşkan Halil Hilmi Darı, Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa İmamoğlu, Temsilcilikler Koordinasyon Kurulu Başkanı Mustafa Eroğlu, MHK Başkanı Dr. Olgun Kulaç, Kulüpler Koordinasyon Kurulu Üyeleri ve Bölge-İl Temsilcilerinin katılımı ile gerçekleşti. 

Birinci Satranç Ligi açılış töreninde konuşma yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Ersöz, Türk satrancının en önemli etkinliklerinin Konya'da gerçekleşmesinden çok mutlu olduklarını belirterek TSF Yönetimine teşekkür etti ve tüm sporculara başarılar diledi.

Turnuvaların açılışında katılımcılara seslenen TSF Başkanı Tulay ise; Türkiye Kulüpler Şampiyonası ve Türkiye Satranç Birinci Ligi'nde Türk satranç ailesinin ayrılmaz parçası olan Kulüplerle bir arada olmaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi ve takımlara başarı dileklerini sundu.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın