Konspor

Konyaspor'dan gelişmeler...

Konyaspor'dan gelişmeler...

Atiker Konyaspor, geçtiğimiz hafta Konya’ya davet edilen ancak Türkiye’de yaşanan darbe girişimi nedeniyle gelişi ertelenen ön libero ile yeniden temasa geçti.

Avusturya kampının ardından harekete geçen yeşil- beyazlılarda transfer görüşmeleri hız kazandı. Daha önce 28 yaşındaki Polonyalı orta saha oyuncusu ile görüşmeleri, menajerlerin pürüz çıkartması nedeniyle askıya alan Konyaspor, Polonya Ligi’nde oynayan 25 yaşındaki bir orta saha oyuncusunu gündemine almıştı. Teknik Direktör Aykut Kocaman’ın da ısrarla onay verdiği ve ismi sır gibi saklanan oyuncu ile ilk temas kuruldu. Oyuncu ve kulübü ile ilgili resmi yazışmaların başladığı ve 2-3 gün içinde transferin netlik kazanacağı öğrenildi. Geçtiğimiz Pazar günü  Konya’ya davet edilen oyuncu, Türkiye’de yaşanan darbe girişimi nedeniyle, geliş tarihini ertelemişti.

Bu arada Meha, Traore ve Holmen’in takımdan ayrılmasının ardında yeşil-beyazlılar, bu oyuncuların yerini doldurmak içinde girişimlerini sürdürüyor. Kanatlarda ve forvet arkasında oynayabilen çok yönlü bir oyuncu düşünen Konyaspor, forvet için de Hollanda kampı sonunu bekliyor. İkinci etap kampı sonunda, Teknik Direktör Aykut Kocaman’ın raporuna göre, forvet transferi yapılacağı öğrenildi. Kocaman’ın hazırlık maçlarının ardından, istediği forvet tipini yönetime bildireceği ve çalışmaların buna göre şekilleneceği öğrenildi. Bu arada önümüzdeki sezon kadroda  düşünülmeyen ve kendisinden takım bulması istenilen Dossa Junior’un, takımda kalmak istediği kaydedilirken, bu futbolcu Tatlıcak tesislerinde antrenör gözetiminde çalışmalarını sürdürüyor.. . Öte yandan Atiker Konyaspor 2. etap Hollanda Kampı için Cumartesi İstanbul’da toplanarak Hollanda’ya gidecek. Yeşil- beyazlı eki,bin Hollanda kampı 3 Ağustos’ta sona erecek.
 
Mehmet Koç
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor

Konspor