Konspor

Ahmet Şan ve Kaya Tarakçı vatandaşa seslendi

Ahmet Şan ve Kaya Tarakçı vatandaşa seslendi

Atiker Konyasporlu yöneticiler ve futbolcular, Mevlana Meydanı'ndaki demokrasi nöbetine katıldı. Başkan Ahmet Şan ve kaleci Kaya Tarakçı vatandaşa hitap etti.
 
Milletimizin 15 Temmuz gecesi yaşanan vatana ihanet girişiminin ardından meydanlarda tuttuğu 'Demokrasi ve milli iradeye destek nöbeti'nin Konya Mevlana Meydanı'ndaki ayağına Konyasporlu yöneticiler ve futbolcular da destek vermeye devam ediyor.
 
Mevlana Meydanı’nda kesintisiz devam eden nöbete Başkan Ahmet Şan, Başkan Yardımcıları Mustafa Oral, Güven Öten, Mehmet Akdaş, Asbaşkanlardan Ali Kaya ile futbolcular Kaya Tarakçı, Ali Dere ve Can Demir Aktav katıldı.
 
Meydanı dolduran on binlere hitap eden Başkan Ahmet Şan, "Darbeci zihniyet her şeyi planlamış, hesaplamış ama bir şeyi unutmuş. Gençlerimizin, aziz milletimizin bu vatan için nelerden vazgeçeceğini, neler yapacağını ve devlet yöneticilerimizin iradeli duruşunu hesap edememişler. Bizler yakın geçmişte 'Gençliğimiz nereye gidiyor?' diye hayıflanıyorduk. Ama gördük ki, gönlü vatan sevgisiyle dolu bu gençlik var olduğu sürece Türkiye Cumhuriyeti ilelebet var olacaktır. Konyaspor olarak biz Konya’yı spor camiasında temsil ediyoruz. Daha Eylül ve Ekim aylarında, Milli Takımımıza diğer şehirlerde çok farklı muameleler yapılırken, takımımız umutlarını bitirmişken, Konya’ya geldiler. Konya Büyükşehir Stadı’nda hayati önem taşıyan 3 maç oynadılar ve Konyalılar gerçek milli duruşunu o gün sergiledi. O üç maçta 42 bin kişi sadece ve sadece milli sloganlar attı. Bu duruşu o gün hep birlikte herkese gösterdik. Konyalı gençlerimiz bunu başardı. Bu gençler, bu millet olduğu sürece sırtımız asla yere gelmeyecektir. Bu vesileyle şehitlerimize bir kez daha rahmet, yaralılarımıza Allah’tan şifa ve milletimize başsağlığı diliyorum" dedi.
 
Ahmet Şan’ın coşkulu kalabalığa hitabının ardından futbolculardan Kaya Tarakçı kürsüdeki yerini aldı.
 
Darbe girişimi gecesinde milyonlarca vatanperverin dik duruşu sayesinde bu topraklarda büyük bir destanın yazıldığını ifade eden Kaya Tarakçı şunları söyledi: 
 
"15 Temmuz gecesi ülkemizin bütünlüğüne, huzuruna, istikbaline ve milli iradeye büyük bir ihanet girişiminde bulunulmuştur. Çok şükür ki vatanını, milletini seven, helal süt emmiş, helal lokma yemiş binlerce güvenlik görevlisi ve milyonlarca vatanperverin kararlı dik duruşu sayesinde bu topraklarda büyük bir destan yazılmıştır. Tıpkı Kurtuluş Savaşı’nda olduğu gibi aziz milletimiz, demokrasiyi kesintiye uğratacak ve milli iradeyi yerle bir edecek bu girişime canını hiçe sayarak karşılık vermiştir. Bu milletle ne kadar gurur duysak azdır. Bizler Konyaspor camiası olarak gece gündüz meydanları boş bırakmayan, gönülleri vatan sevgisiyle dolu halkımızın darbeci zihniyete karşı verdiği onurlu mesajın ve ihtarın sonuna kadar arkasındayız. Bu vesileyle aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza rabbimden şifa ve yüce milletimize başsağlığı diliyorum. Konyasporlu futbolcu arkadaşlarım, kardeşlerim adına hepinizi saygıyla minnetle şükranla selamlıyorum..."
 
 
 
Kaya Tarakçı, Ali Dere ve Can Demir Aktav, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek ve Konya Milletvekili Ömer Ünal ile bir süre sohbet etti.
Yorumlar
    Bu haberi için henüz yorum yapılmadı!
Yorum Yapın

Konspor

Konspor